przejdź do Sochaczew.pl
213850 odwiedzin
Operator kramnic wybrany

27 maja rozstrzygnięto przetarg na pełnienie obowiązków operatora kramnic miejskich. Przez najbliższe 12 miesięcy o kompleksowo wyremontowany i nadbudowany gmach dbać będzie Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp z o.o.

Choć zainteresowanie przetargiem było bardzo duże, na ogłoszenie zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej weszło ponad ćwierć tysiąca osób, to ostatecznie oferty wpłynęły dwie.

- Kontraktem zainteresowany był Michał Substryk z miejscowości Wyględy, który za administrowanie kramnicami zażądał 1.020.000 zł oraz nasza spółka Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Jej oferta była więcej niż konkurencyjna. Za sprawowanie opieki nad obiektem ZWiK otrzyma niespełna 119.000 zł – informuje z-ca burmistrza Stanisław Wachowski.

Zakład będzie sprawował opiekę nad kramnicami przez rok, tj. od 1 czerwca 2013 do końca maja 2014 roku.

- Administrowanie rozbudowanym obiektem kramnic to oczywiście nie jest i nigdy nie będzie główny przedmiot działalności ZWiK-u. Liczę jednak, że wynajęcie pomieszczeń restauracyjnych, patio i pomieszczeń usługowych zapewni spółce dodatkowe dochody, a to może się przełożyć na cenę usług świadczonych przez Zakład – dodaje S. Wachowski. 

Operator będzie m.in. wynajmował powierzchnię komercyjną oraz ponosił koszty utrzymania całego budynku, w tym koszty wszystkich mediów i ochrony kramnic.

Już wkrótce ruszą kolejne przetargi, tym razem na wynajem pomieszczeń i lokali usługowych w tym gmachu. Na parterze ma zostać uruchomiona restauracja i kilka sklepów, na piętrze rozlokuje się Miejska Biblioteka Publiczna przenosząca do nowej siedziby cały księgozbiór z filii przy ul. 1 Maja 16 oraz Żeromskiego 39a. 

A A A
04.06.2013
godz.11:04
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość