przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
281593 odwiedzin
Dziecięce inscenizacje po raz siódmy

Za nami VII Festiwal Piosenki Inscenizowanej. Na scenie chodakowskiej filii Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentowane zostały 23 inscenizacje w wykonaniu przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Ekspresyjne łączenie śpiewu z ruchem scenicznym, zwłaszcza wśród najmłodszych dzieci, jest wyjątkowo ujmujące. Prezentacje młodych artystów charakteryzują się dużą otwartością i śmiałością. Dzieci nie są skrępowane  ani liczną publicznością, ani też samym faktem występowania na profesjonalnej scenie. Kilkakrotnie zdarzało się, że osobowości kilkuletnich artystów były tak dominujące, że prowadzący festiwal Piotr Milczarek nie mógł dojść do słowa. Jednocześnie nie da się pominąć faktu, że  tak duża ilość zgłoszeń, świadczy o tym, iż formuła imprezy się sprawdza.

Festiwal podzielono na dwie części. Pierwsza, skierowana była do przedszkolaków i klas I-III szkół podstawowych. Druga -  do dzieci z klas IV-VI.  I tu właściwie można mieć jedno zastrzeżenie do organizatorów. Na przyszłość powinni rozważyć wprowadzenie dodatkowej „tury” występów. Przy tak dużej ilości uczestników, którzy przybyli do MOK wraz opiekunami, rodzicami i zaproszonymi gośćmi, w sali panował zbyt duży tłok. Dzieci i ich opiekunowie zajmowali każdy skrawek widowni, łącznie ze schodami.

W jury zasiadła znana z programów ,,Bitwa na Głosy” i ,,The Voice Of Poland” Justyna Panfilewicz. 

Pełna relacja oraz lista nagrodzonych w najnowszym numerze "Ziemi Sochaczewskiej".

Agnieszka Poryszewska

A A A
17.05.2013
godz.12:47
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt