przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
281593 odwiedzin
Wyśpiewali sukces

Wielkim sukcesem zakończył się udział dwóch chórów  naszej szkoły muzycznej w ogólnopolskim festiwalu szkół muzycznych Warszawska Wiosna Chóralna.

Po raz pierwszy sochaczewskie chóry I i II stopnia pojawiły się na odbywającym się co dwa lata ogólnopolskim prestiżowym festiwalu od razu odnosząc wielki sukces, oba bowiem zdobyły w swoich kategoriach wiekowych brązowe dyplomy, zajmując trzecie miejsca w kraju. Sukces tym większy, że w festiwalu wzięło udział aż 40 chórów z największych ośrodków w Polsce, m.in. z Wrocławia, Poznania, Bydgoszczy i oczywiście Warszawy.

Na tym jednak nie koniec, bo nagroda specjalna przypadła akompaniującej naszym chórom pianistce, uczennicy prof. Anny Wróblewskiej, Klaudii Sawickiej. Drugą nagrodę specjalną otrzymał chór szkoły średniej za wykonanie utworu inspirowanego polską muzyką ludową.

- Paradoksalnie o ten utwór najbardziej się baliśmy - mówi dyrygent obu chórów prof. Iwona Niemyjska. - Bo jest to błyskotliwe, ale trudne opracowanie znanej piosenki „Szła dzieweczka do laseczka”. Mieliśmy więc z nim na próbach wiele kłopotów. Dlatego sama byłam zaskoczona, że tam, na festiwalu, tak się moi chórzyści spięli, iż poradzili sobie znakomicie. A było to na tyle efektowne, że zyskało uznanie w oczach jury, składającego się z profesorów akademii muzycznych.

Największe wrażenie zrobił na wszystkich, jak mówią Ola, Kasia i Julka, finałowy koncert laureatów. Dookoła sali rozstawione nagrodzone i wyróżnione zespoły, a w środku publiczność, słuchająca wykonywanych na przemian najlepszych utworów i na zakończenie wspólne wykonanie przez wszystkie chóry „Hymnu trzeciego tysiąclecia”. Jak wspominają, wywarło to na nich niesamowite wrażenie w sali po brzegi wypełnionej ludźmi. Tym bardziej, że właśnie nasz chór  w tym utworze miał wiodącą rolę. 

Wiecej w najnowszej "Ziemi". 

Małgorzata Pałuba  

A A A
16.05.2013
godz.09:23
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt