przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
269006 odwiedzin
Będą nowe chodniki na 600-lecia

Już w ubiegłym roku planowano remont chodników dla pieszych po obu stronach al. 600-lecia, pomiędzy ulicami Pokoju i Polną a Warszawską. W miejsce starych popękanych płyt otrzymają one nową nawierzchnię z dwubarwnej kostki.

Jest to bardzo ważna inwestycja, ponieważ oba chodniki, na przeważającej długości, od lat nie były remontowane. Dlatego są nierówne, popękane i miejscami dziurawe. A ponieważ 600-lecia jest drogą wojewódzką, zawarto porozumienie z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich, w myśl którego MZDW miał dostarczyć niezbędne do remontu chodników materiały, miasto zaś wykonawstwo. Radni miejscy przeznaczyli na ten cel 154 tysiące złotych, a wykonawcą miała być ekipa remontowa Zakład Komunikacji Miejskiej, która już nie raz sprawdziła się przy podobnych zadaniach.

Jak mówi dyrektor ZKM Krzysztof Sieczkowski, nowa kostka brukowa dostarczona została w grudniu ubiegłego roku i już wtedy ekipa przystąpiła do remontu, który niestety przewał okres zimowy. Potem priorytetowym zadaniem było łatanie tzw. „przełomów” w ulicach, co zawsze ma miejsce po zimie, ale wreszcie inwestycja doczekała się realizacji. We wtorek, 14 maja ekipa remontowa ZKM przystąpiła do prac.

Przypomnijmy, że na chodniku od strony wschodniej kostka położona zostanie niemal na całej jego długości, nie licząc fragmentów, gdzie już jest nowa, wykonana podczas modernizacji skrzyżowania  z ul. Warszawską oraz z drugiej strony z ulicami Polną i Pokoju. Natomiast od strony zachodniej nowej kostki jest znacznie więcej, bo od ul. Warszawskiej do Senatorskiej, a także przy skrzyżowaniu z ulicą Pokoju. Resztę trzeba wymienić.

Więcej w kolejnym numerze "Ziemi Sochaczewskiej".

Małgorzata Pałuba 

A A A
16.05.2013
godz.11:36
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt