przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
269000 odwiedzin
Sochaczew wygrał z ministrem

Na posiedzeniu plenarnym Sejmu zespolona opozycja plus PSL przegłosowały nasz projekt obywatelski, który zakłada przywrócenie stanu rzeczy w polskim sądownictwie sprzed 1 stycznia 2013, kiedy to weszło w życie rozporządzenie ministra Gowina likwidujące 79 sądów (...). Jakby klamrą wieńczącą ten etap zmagań o przywrócenie sądów rejonowych było niespodziewane spotkanie pod Sejmem dwóch oponentów - byłego ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina i mecenasa Wojciecha Błaszczyka.

- Szedłem sam i pan minister również - opowiada Wojciech Błaszczyk - i tak się stało, że nasze drogi się skrzyżowały. Muszę przyznać, iż odbyliśmy bardzo sympatyczną rozmowę, mimo że obaj pozostaliśmy przy swoich zdaniach. Co ciekawe, była to moja pierwsza bezpośrednia rozmowa z ministrem Gowinem.

Jak sądzi mecenas Błaszczyk, ustawa obywatelska wróci z Senatu do Sejmu jeszcze przed wakacjami. Dodaje też, że ma z tego zwycięstwa gorzką satysfakcję, bo jest przecież, o czym nie można zapominać, członkiem Platformy Obywatelskiej.

- Mam takie poczucie, jakbym strzelił bramkę samobójczą swojej drużynie. Przekonany jestem jednak, że to ja mam w tym sporze rację - dodaje Wojciech Błaszczyk.

Więcej w najnowszej "Ziemi".

Sławomir Burzyński

A A A
15.05.2013
godz.09:23
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt