przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
244603 odwiedzin
Na wiadukcie praca wre

Tuż przed świętami wielkanocnymi zamknięty został dla ruchu kołowego wiadukt kolejowy w ciągu ulicy Licealnej. Prace nad jego remontem przystopował nieco nawrót zimy, ale teraz ruszyły pełną parą.

Jak widzimy na zdjęciach, zrywana jest obecnie stara, zniszczona i popękana nawierzchnia jezdni. Na jej miejscu pojawi się nowa. Usunięta zostanie też na całej szerokości jezdni stara izolacja, by położyć nową wraz z drenażem. Rozpoczęły się także prace przy oczyszczaniu odkrytych skorodowanych zbrojeń. Bedą pokryte powłokami antykorozyjnymi, uzupełnione zostaną także ubytki betonowe.

Łatają i wzmacniają

To dzieje się  teraz, ale całkowity zakres robót remontowych jest znacznie szerszy. Bo co prawda, jak twierdzi rzecznik inwestora, Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, Monika Burdon, stan wiaduktu nie zagrażał bezpieczeństwu użytkowników, ale niewątpliwie wymagał remontu, bo ulegał dalszej degradacji. Tak więc, oprócz jezdni i łatania ubytków w konstrukcji, nastąpi wzmocnienie betonowych filarów, balustrad i barier, remont chodników i schodów. Prace dotyczyć będą również ekranów akustycznych i kolektora odwodnieniowego.

Remont bez ronda

Łączna suma, za jaką wykona  remont firma z Sopotu, która wygrała przetarg, to około 6 800 tys. zł. Niestety, jak nas poinformowała pani rzecznik, zakres robót nie dotyczy zniszczonego przez ciężkie samochody ronda, znajdującego się obok wiaduktu.

Próbowaliśmy ustalić, czy nie można było wykonać wszystkiego za jednym zamachem. Dyrektor ds. inwestycji MZDW Zbigniew Ostrowski, powiedział nam, że remont wiaduktu nie mógł być rozszerzony o rondo, bo na taki zakres prac nie było przeznaczonych środków. - Trzeba było ratować wiadukt przed całkowitym zamknięciem - mówi dyrektor Ostrowski - więc mimo tego, że po rozstrzygnięciu przetargu okazało się, iż koszt remontu będzie mniejszy o ok. 4 mln zł niż zakładano, całą nadwyżkę trzeba było rzucić na remonty zniszczonych po zimie dróg, aby zadbać o ich przejezdność.

Kolejne rondo w mieście

 Zupełnie inna sprawa to planowana przebudowa skrzyżowania ul. 1 Maja z trasą kolejki wąskotorowej i ul. Piłsudskiego w postaci kolejnego w Sochaczewie ronda.

- Mamy już dokumentację tej inwestycji i jest ona na etapie procedowania u wojewody zezwolenia na realizację. Po jej uzyskaniu będzie możliwe organizowanie środków finansowych na ten cel - dodaje dyrektor Ostrowski.

Wiadukt natomiast wyłączony będzie z ruchu drogowego do końca grudnia. Dopuszczony jest za to ruch pieszy i rowerowy bocznymi chodnikami. Na okres remontu wyznaczono objazd ulicą Olimpijską i obwodnicą Sochaczewa.

Sławomir Burzyński

A A A
25.04.2013
godz.08:31
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt