przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240220 odwiedzin
Remont Wyszogrodzkiej za rok

Pierwsze doniesienia o tym, że droga ma być remontowana pojawiły się w 2008 r. Powstał wtedy projekt budowy ronda u zbiegu Wyszogrodzkiej z Chodakowską. Inwestycję zablokowała… kolej.

Okazało się, że biegnące nieopodal tory kolejki wąskotorowej uniemożliwiają planowaną przebudowę. Negocjacje z Urzędem Transportu Kolejowego trwały aż do ubiegłego roku. Poza tym zgody na budowę ronda nie wyrażało Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej. Twierdziło, że pomysł ten koliduje z funkcjonowaniem wąskotorówki.  W dokumentacji nie uwzględniono przejazdu kolejki przez rondo. Zarządca drogi, czyli Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, zwyczajnie nie spodziewał się takich problemów. Wyszedł z założenia, że kolejka jeździ sezonowo, dwa razy w tygodniu, a na jej przejazd potrzeba zaledwie kilku minut.

- Aktualnie u wojewody toczy się postępowanie o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej na rozbudowę ul. Wyszogrodzkiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 705 wraz ze skrzyżowaniem ul. Chodakowskiej, ul. Wyszogrodzkiej i Mostowej w Sochaczewie. Jest to już ostatni etap przygotowania dokumentacji - powiedziała nam rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Monika Burdon. -  Zezwolenie Realizacji Inwestycji Drogowej  spodziewamy się uzyskać na przełomie tego roku. Jeżeli w budżecie województwa na 2014 sejmik województwa zabezpieczy środki na ten cel (szacujemy, że remont będzie kosztował ponad 8 mln zł), możliwa będzie realizacja tego zadania w przyszłym roku.

Na taki obieg sprawy liczy radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosław Adam Orliński. Jak nam przekazał, na bieżąco śledzi on losy inwestycji.

- Pomimo, że już od kilku lat mówi się o tej inwestycji jako priorytetowej, nadal nie doczekała się ona realizacji. Bardzo cieszy mnie informacja, że sprawa ruszyła z miejsca w Urzędzie Transportu Kolejowego. Tak naprawdę, to w tej instytucji ważyły się losy ul. Wyszogrodzkiej - mówi. - Ostatnio otrzymałem oficjalne pismo od marszałka Adama Struzika, w którym przekazał on, że sprawa jest aktualna. Dotarła do mnie nawet optymistyczna wiadomość, że prace mogłyby rozpocząć się jeszcze pod koniec 2013 r. Nauczony doświadczeniem, wolę myśleć o tej drodze w kontekście 2014 r.

- Zakres robót w ramach tego zadania będzie obejmował: wzmocnienie konstrukcji, przebudowę skrzyżowania na rondo, przebudowa chodnika po stronie lewej w kierunku Śladowa, przebudowę kanalizacji deszczowej, budowę zatok autobusowych, przebudowę zjazdów do posesji - wylicza Monika Burdon. 

Więcej w najnowszym numerze.

Agnieszka Poryszewska

A A A
16.04.2013
godz.11:39
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt