przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
239475 odwiedzin
Krew, motory i siłacze

Już w sobotę, 20 kwietnia, na terenie Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, odbędzie się akcja zbierania krwi dla dzieci - MOTOSERCE, pod honorowym patronatem burmistrza miasta.

Festyn MOTOSERCE organizowany jest co roku w całym kraju przez Kongres Polskich Klubów Motocyklowych, a w Sochaczewie reprezentowany jest przez klub motocyklowy Boruta MC. I nie jest to tylko zbiórka krwi dla osób potrzebujących tego drogocennego daru, ale także spotkanie na świeżym wiosennym powietrzu całych rodzin.

Impreza potrwa cały dzień i obfitować będzie w mnóstwo atrakcji. Główną będą oczywiście zmagania strongmanów. Zaproszeni zostali najlepsi zawodowi siłacze, którzy poprowadzą do walki miejscowe drużyny złożone m.in. z zawodników rugby, klubu Dragon, straży pożarnej i innych. Zobaczymy w akcji Krzysztofa Radzikowskiego, Mateusza Barona, Sławomira Orła, Sebastiana Kurka, Rafała Kobylarza, Michała Kopackiego oraz innych utytułowanych zawodników. Jak zapewniają organizatorzy z Boruta MC, jest duża szansa, że pojawi się również znany wszystkim Mariusz Pudzianowski, który będzie gościem honorowym.

MOTOSERCE to także okazja do poświęcenia motocykli i samochodów. Wyzwania tego podjął się ksiądz proboszcz Piotr Żądło, a każdy kierowca, oprócz błogosławieństwa, otrzyma znaczek ze św. Krzysztofem do przyklejenia na swoim  pojeździe, by chronił kierowców na drogach. - Spodziewamy się wielu motocyklistów na bardzo oryginalnych maszynach. One też będą zapewne atrakcją dla sochaczewian, a zwłaszcza wystawa mini amfibii.

Festyn nie obejdzie się też bez występów zespołów muzycznych i grup tanecznych. Na scenie zobaczymy i usłyszymy Grzmiącą Półlitrówkę, grupę Tajm, Top Euro 2 oraz L’ombelico del Mondo . ZUMBĘ zatańczy grupa Ewy Osińskiej. Grupa Ani Baśkiewicz pokaże nam taniec nowoczesny .

Dzięki uprzejmości dyrektora szpitala Piotra Szenka będziemy mieli możliwość obejrzenia pokazu ratownictwa przeprowadzonego przez zespół medyczny naszego szpitala oraz jednostkę straży pożarnej w Sochaczewie. Zobaczymy też sztuki walki (zapasy, karate i judo) oraz fitness dla pań. Swoje stoiska będą miały: Junior Odkrywca, który przygotował  pełne atrakcji pokazy chemiczne i Akademia Smyka, która zorganizuje konkursy i teatralne zabawy dla najmłodszych. Organizatorzy zapraszają też panie na całkiem bezpłatne badania piersi w specjalnie podstawionym mammobusie. Będzie więc wiele dla ducha, ale też i dla ciała, posilić będzie się można bowiem przy  stoisku gastronomicznym. A dla przyjemności, nie tylko maluchów, oczywiście wata cukrowa.

Ciekawą propozycją organizatorów jest również bezpłatna wycieczka ciuchcią do Tułowic, by tam, w pięknym otoczeniu lasu, można było uraczyć się kiełbaską pieczoną nad ogniskiem. (Kiełbaski na miejscu będzie można dostać za symboliczną opłatą.) Zapowiada się więc bardzo urozmaicona, wiosenna sobota z MOTOSERCEM, którego patronem medialnym jest tygodnik „Ziemia Sochaczewska”.

Małgorzata Pałuba

A A A
16.04.2013
godz.14:02
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt