przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240015 odwiedzin
Nabór do klas I na półmetku

2 kwietnia rozpoczęła się „rejestracja i weryfikacja zgłoszeń”, czyli system rekrutacyjny dla rodziców dzieci urodzonych w 2006  i 2007 roku. Czas na zastanowienie się nad wyborem szkoły i klasy mają rodzice do 19 kwietnia, do godz. 16.00.

Jak rejestrujemy dziecko w systemie na stronie www.sochaczew.podstawowe.vnabor.pl, pytamy Beatę Okraska-Ćwiek, naczelnika wydziału edukacji UM.
- Zaczynamy od wprowadzenia numeru PESEL dziecka. Jeśli rodzic wybiera szkołę obwodową, to wystarczy potwierdzić edukację dziecka w tej szkole, a następnie wydrukować potwierdzenie i podpisane zanieść do szkoły. W przypadku wyboru innej szkoły niż obwodowa, dziecko bierze dziecko udział w rekrutacji ogólnej. Rodzic wybiera szkołę (może wybrać szkołę pierwszego, drugiego itd. wyboru), wypełnia kartę zgłoszenia i podpisaną zanosi do szkoły pierwszego wyboru. Tu naliczane są punkty, zgodnie z kryteriami, które będą decydowały o przyjęciu dziecka do szkoły – wyjaśnia Beata Okraska-Ćwiek.

 

Ratusz gwarantuje miejsca dla dzieci zamieszkałych w obwodach szkół, dzieci spoza obwodów będą przyjmowane w przypadku wolnych miejsc. Klasę można wybrać tylko w przypadku Szkoły Podstawowej nr 4 (chodzi  o oddział  integracyjny) i w  przypadku Szkoły Podstawowej nr 7 (klasa językowa). W pozostałych szkołach przy rekrutacji nie ma podziału na klasy. Jeżeli dziecko nie zostało przyjęte w rekrutacji ogólnej do wybranej szkoły, a jest mieszkańcem Sochaczewa, to system automatycznie przypisze go do szkoły obwodowej. 

W zakładce „Do pobrania” znajduje się szczegółowa instrukcja postępowania. W razie wątpliwości i pytań pomocą służą szkoły i wydział edukacji. Listy uczniów przyjętych do klas I będą udostępnione rodzicom 23 kwietnia od godz. 15:00.

 

W tym roku miasto zrezygnowało z elektronicznej rekrutacji do klas I gimnazjum. Pytamy, dlaczego.
- Jesteśmy wymagającym klientem. Zgłosiliśmy swoje uwagi dotyczące funkcjonowania Programu Nabór Gimnazja, ponieważ firma nie zdążyła poprawić programu zgodnie z naszymi oczekiwaniami, zrezygnowaliśmy z niego. To nie znaczy, że nie wrócimy do elektronicznej rekrutacji za rok – mówi Beata Okraska– Ćwiek.

Termin składanie podań o przyjęcie do I klasy gimnazjum, zgodnie z Zarządzeniem nr 8 Mazowieckiego Kuratora Oświaty, mija 25 kwietnia 2013. (edu)

A A A
12.04.2013
godz.08:27
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt