przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240221 odwiedzin
Już dziś gala "Sochaczewianin Roku 2012"

W czwartek 11 kwietnia poznamy kolejnego, 15 już, Sochaczewianina Roku - tym razem 2012. Piętnasty plebiscyt to mały jubileusz, okazja, przy której warto przypomnieć, że redakcja „Ziemi Sochaczewskiej” przeprowadziła go z XX do XXI wieku i nadal cieszy się on dużym zainteresowaniem.

A wszystko zaczęło się w 1999 roku, kiedy w gościnnym dworku Państwowej Szkoły Muzycznej głosami czytelników wybrany został pierwszy „Sochaczewianin Roku 1998”. Tytuł otrzymał wówczas dr Jerzy Krupa, głównie jako twórca pierwszej w naszym mieście wyższej uczelni. Wszyscy wtedy podkreślali, jak ważny dla lokalnej społeczności to plebiscyt, dzięki któremu można dostrzec i uhonorować ponadnormatywną działalność wyróżniających się pod tym względem osób. Warto dodać, że w tym pierwszym roku nominowanych było aż dziewiętnaścioro - najwięcej ze wszystkich dotychczasowych edycji.

Za chwilę 15 finał. I warto tu wspomnieć, że prawie zawsze, dzięki uprzejmości dyrektor Joanny Niewiadomskiej-Kocik, odbywały się one w sali koncertowej jej placówki. To już tradycja, za którą pani dyrektor dziękujemy. Również we wszystkich dotychczasowych edycjach zdobywca tytułu „Sochaczewianina Roku” otrzymywał symboliczną rzeźbę autorstwa  Krzysztofa Zielińskiego. Tak będzie i w tym roku, i to też kolejna tradycja naszego plebiscytu.

Plebiscyt od razu zyskał popularność i tak jest do dziś, bo nie zamykał drzwi przed nikim jak plebiscyty branżowe. Nominowani byli w nim lekarze, nauczyciele, sportowcy, ludzie kultury, działacze społeczni i inni. W tym roku też mamy spore urozmaicenie. Przewagę liczebną mają co prawda sportowcy, ale jest też adwokat, weterynarz, dyrektor szkoły, przedszkolanka, działacz społeczny. Kto z nich udekorowany zostanie przez burmistrza Piotra Osieckiego rzeźbą i tytułem „Sochaczewianina Roku”, okaże się 11 kwietnia. Kto by to jednak nie był, wszystkim nominowanym należą się słowa uznania, bo każdy w swojej dziedzinie oraz działalności znacząco zaznaczył w roku 2012 swoją obecność.

Cieszy nas niemalejące zainteresowanie plebiscytem wśród mieszkańców. Mimo że to już 15 lat, w tym roku wpłynęło niemal trzykrotnie więcej kuponów niż poprzednio. Doceniamy to tym bardziej, że nie jest to proste kliknięcie guzikiem w komórce. Kupon trzeb wyciąć z gazety, wypełnić i przysłać lub przynieść do redakcji. To w dzisiejszych zagonionych czasach wymaga prawdziwego chcenia.

Małgorzata Pałuba 


Spotkajmy się w muzycznej

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy naszych Czytelników na finał plebiscytu „Sochaczewianin 2012 Roku” przypominamy, że uroczysta gala odbędzie się w czwartek 11 kwietnia o godz. 18.00 w sali koncertowej naszej szkoły muzycznej. Na przybyłych, o czym już pisaliśmy, czeka wiele atrakcji, a wśród nich losowanie nagród dla osób, których kupony zostały wylosowane podczas liczenia głosów.

Lista osób, które otrzymają nagrody:

 

 1. Zbigniew Rozmarynowski, ul. Żwirki i Wigury
 2. Adam Augustyniak, ul. Hanki Sawickiej
 3. Henryk Krop, ul. Słowackiego
 4. Mirosław Błaszczyk, ul. Targowa
 5. Aleksandra Legenza, Feliksów
 6. Renata Ratajczak, Nowa Sucha
 7. Alicja Grzeszczak, ul. Żwirki i Wigury
 8. Aleksandra Bilska, ul. Młynarska
 9. Antoni Gołębiowski, Antoniew
 10. Edmund Narloch, Sochaczew
 11. Teresa Brzustowska, ul. Żeromskiego
 12. Aneta Adamiak, ul. Zawadzkiego
 13. Teresa Kalinowska, ul. Licealna
 14. Irena Barszczewska, ul. Wojska Polskiego
 15. Tomasz Wasilewski, ul. Żeromskiego
A A A
11.04.2013
godz.12:10
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt