przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
262205 odwiedzin
I Festiwal SPAT

Sochaczewskie Spotkania Amatorskich Teatrów – popularne SPATY odbyły się 21 i 22 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Chodakowie. W tym toku w nowej festiwalowej formule.

Tradycyjnie na deskach sali widowiskowej wystąpiły dzieci z przedszkoli oraz szkół powiatu sochaczewskiego. Ponadto w tym roku widzowie mieli okazję, by obejrzeć dodatkowo dwa pozakonkursowe spektakle.

Sochaczewskie SPATY odbywają się już od dziewiętnastu lat i organizowane są z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, przypadającemu 27 marca. Jednak w tym roku w zupełnie nowej odsłonie zostały wznowione jako I FESTIWAL SPAT.

W pierwszym dniu przedsięwzięcia swoje zdolności aktorskie zaprezentowały dzieci z przedszkoli i szkół powiatu sochaczewskiego w wieku od 3 do 12 lat. Maluchy uwiodły publiczność kolorowymi strojami, spontanicznością i wdziękiem. Kolejnego dnia mogliśmy na scenie chodakowskiego MOK podziwiać uzdolnioną młodzież powyżej 13 roku życia. Dwa dni ośrodek kultury tętnił życiem i pozytywną energią. Przez kilka godzin za sprawą młodych aktorów mogliśmy przenieść się do innego, magicznego świata.

Jury w składzie Jakub Drzastwa - pracownik Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, członek Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, Piotr Milczarek - instruktor wokalny Miejskiego Ośrodka Kultury w Sochaczewie, Dawid Żakowski - instruktor teatralny MOK Sochaczew, Paulina Chojnacka - nauczyciel wychowania przedszkolnego z Przedszkola nr 1 w Sochaczewie oraz Justyna Grajek - nauczyciel języka polskiego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Fryderyka Chopina, miało twardy orzech do zgryzienia, gdyż poziom wykonawców był naprawdę wysoki.

Nagrody młodym aktorom – amatorom wręczali: dyrektor MOK Halina Pędziejewska, wiceburmistrz Marek Fergiński oraz dyrektor wydziału Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Marcin Podsędek. W czwartkowe popołudnie chodakowski MOK na chwilę przycichł, po to by wieczorem rozbudzić się na nowo. Do późnych godzin trwały warsztaty teatralne, które zorganizowali instruktorzy teatralni: Dawid Żakowski oraz Karolina Dziełak- Żakowska. 

Wiecej w wnajnowszym numerze.

Katarzyna Łażewska 

A A A
26.03.2013
godz.14:00
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt