przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
262202 odwiedzin
Sonata Park z KFC obok Carrefoura

Kilka tygodni temu pisaliśmy o pomyśle szefów firmy Carrefour Polska, którzy chcą obok swego supermarketu wybudować w Sochaczewie park handlowy. Dziś wiemy już więcej, a nawet to, że na cześć Fryderyka Chopina nazywać się będzie Sonata Park.

Przypomnijmy, że chodzi o teren pomiędzy siedzibą gminy Sochaczew a hipermarketem Carrefour, gdzie na powierzchni 6000 mkw. powstać ma ciąg sklepów w kształcie litery „L”, okalający parking na 400 aut. Zostanie on połączony z tym istniejącym już przed Carrefourem. Inwestor, firma Reital Park Carrefour, dwa tygodnie temu po wcześniejszym uzyskaniu decyzji środowiskowej, złożyła do starostwa dokumentację na pozwolenie na budowę. I choć starostwo ma na rozpatrzenie  dwa miesiące, w Carrefourze liczą, że będzie to szybciej.

Jak się dowiadujemy, w zasadzie wszystkie powierzchnie sklepowe są już wynajęte i to przez nadspodziewanie dobre i znane firmy sieciowe. Natomiast w narożniku handlowego ciągu, przy urzędzie gminy powstanie fast food, najprawdopodobniej znanej marki KFC

Jak wynika z wydanego przez inwestora folderu promocyjnego, siła nabywcza mieszkańców Sochaczewa i okolic jest wysoka, bo o ponad ¼ wyższa od średniej krajowej. Podkreśla się też niski poziom bezrobocia. Zaledwie 6,8 proc. (przy 18 proc. dla całego kraju). Jak czytamy, ponad 100 tys. ludzi mieszka w strefie centrum handlowego Sonata Park, z czego aż 70 proc. w odległości dojazdowej do 20 minut.

Ponadto według badań Gfk Polonia, które przytacza folder, mieszkańcy tzw. strefy zasięgu Sonata Park w Sochaczewie wydają w sklepach o 14 proc. więcej niż statystyczny Polak. Okazuje się, że przeciętny mieszkaniec naszego miasta wydaje w ciągu roku na zakupy w sklepach około 11 tys. zł, czyli jakieś 27 proc. więcej niż statystyczny Polak. Wygląda więc na to, że potencjał nabywczy mieszkańców Sochaczewa jest znacznie wyższy niż mieszkańców miast podobnej wielkości. Dane te, jeśli są faktycznie rzetelnie zebrane, na pewno cieszą, bo oznaczają, że mimo kryzysu nie jest u nas tak źle.

Więcej w najnowszej "Ziemi".

Sławomir Burzyński

A A A
21.03.2013
godz.08:30
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt