przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
269010 odwiedzin
Żłobek rośnie

 

Bez żadnych zakłóceń przebiegają prace przy budowie nowego żłobka integracyjnego, który powstaje na działce przy ul. Hanki Sawickiej, tuż obok Przedszkola nr 1. Jak się dowiadujemy, w środku ułożono już instalację elektryczną, trwa rozprowadzanie wentylacji budynku, układanie sieci wodno-kanalizacyjnej oraz elewacji przykrywającej warstwę ocieplenia.

Żłobek dla 80 dzieci rośnie w oczach. Prace idą sprawnie i ratusz nie widzi żadnego zagrożenia dla określonego w umowie terminu oddania obiektu do użytku. Zaplanowano je na grudzień 2013 r.

- Wspólnie z wykonawcą i dyrektorem żłobka Ewą Lembke wybieramy teraz materiały wykończeniowe. W dokumentacji zaproponowano wprawdzie kolory płytek ściennych i podłogowych, kolory ścian i wykładzin, ale ostatnie słowo należy do nas, a przede wszystkim do przyszłych użytkowników. To dzieciom i pracownikom żłobka mają się podobać wnętrza, to oni spędzać tam będą po kilka godzin dziennie. Dla przykładu, każda łazienka w żłobku będzie w innym kolorze – mówi Urszula Cielniak naczelnik Wydziału Inwestycji i Modernizacji UM.

W ub. roku na budowę żłobka ratusz pozyskał ponad 800.000 zł dofinansowania z programu MALUCH prowadzonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

- W tym roku także chcemy sięgnąć po dotację z pierwszej, ogłoszonej już edycji MALUCHA 2013. Do 18 marca przygotujemy stosowny wniosek i złożymy w ministerstwie. Liczę na pozytywną ocenę, gdyż w 100% wypełniamy założenia tego programu tj. budujemy nowy obiekt, robimy to w cyklu dwuletnim, zapewniamy opiekę dzieciom do lat 3 – wylicza Daniel Jarosz z referatu Projektów Społecznych UM.

Warto przypomnieć, że żłobek buduje konsorcjum UNIBUD & DANBUD za kwotę 2.639.000 zł. Jednym z pierwszych elementów inwestycji była przebudowa chodnika przed żłobkiem, tak, by rodzice dowożący tu dzieci samochodami mogli swobodnie zaparkować w nowej, wygodnej zatoczce.

Ekipy weszły na plac budowy w pierwszych dniach lipca 2012, a zejdą z niego (zgodnie z umową) najpóźniej w grudniu 2013 roku. Nowy żłobek ma mieć 80 miejsc dla dzieci w wieku od 20 tygodnia życia do 3 lat. Powstanie tam m.in. 5 sal dydaktycznych z toaletami; duża szatnia; magazyny na leżaki, zabawki i pomoce dydaktyczne; toaleta dla dzieci dostępna bezpośrednio z placu zabaw; zespół pomieszczeń kuchennych do przygotowywania i wydawania posiłków dla 180 dzieci przebywających w żłobku i Przedszkolu nr 1; zespół pomieszczeń gospodarczych: szatnia, toalety i pralnia oraz pomieszczenia na środki czystości.

Cały obiekt będzie dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Zaprojektowano w nim windę i podjazdy. Powierzchnia całkowita obiektu to ponad tysiąc mkw. (sos)

A A A
19.03.2013
godz.16:10
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt