przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245118 odwiedzin
Carrefour zbuduje retail park

 

Jak doniosły media, prezes Carrefour Polska Jean Anthoine podał do publicznej wiadomości, że firma ta ma zamiar w latach 2013 - 2014  przy istniejącym w Sochaczewie własnym hipermarkecie zbudować park handlowy.

Przypomnijmy, że od dłuższego czasu, o czym kilkakrotnie informowaliśmy, terenem tym była zainteresowana spółka Eyemaxx, która zamierzała na wydzierżawionym od Carrefoura  placu postawić galerię handlową ze sklepami  znanych światowych marek wraz z parkingiem na kilkadziesiąt pojazdów.

Niestety, jak nas poinformował jeden z dyrektorów firmy Eyemaxx Jarosław Dębowiak, na obecną chwilę nie widzi on możliwości dla tej inwestycji. Głównie z powodu powstającego na Wójtówce, vis a vis Carrefoura, wielkiego kompleksu handlowego (OBI, Tesco i kilkanaście mniejszych sieciowych sklepów).

- Tamten inwestor przyciągnął do siebie dogadanych już z nami najemców, a robić coś byle jak byśmy nie chcieli - dodaje Jarosław Dębowiak.

Retali park pomiędzy Carrefourem a siedzibą gminy Sochaczew jednak powstanie. Jak nas poinformowało biuro prasowe firmy Carrefour Polska, zgodnie z wypowiedzią prezesa Jean’a Anthoin’a, firma przewiduje budowę parku handlowego przy istniejącym hipermarkecie przy ul. Warszawskiej 119.

Wspomniany retail park, który powstanie na powierzchni 6.000 mkw., będzie miał kształt litery „L” i w przeciwieństwie do centrum handlowego formułę typową dla takich inwestycji. A więc każdy sklep będzie miał oddzielne wejście z zewnątrz. Ciąg sklepów układających się w literę „L” okalać będzie duży parking dla klientów.

Obecnie firma Carrefour Polska jest w trakcie wstępnych rozmów z najemcami. Przewiduje się, że prace budowlane ruszą już niebawem, zaś ich zakończenie i otwarcie retail parku nastąpi w I kwartale 2014 roku.

Więcej w kolejnej "Ziemi"

Sławomir Burzyński

A A A
07.02.2013
godz.10:14
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt