przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240222 odwiedzin
Szczęśliwe zakończenie

 

W poniedziałek rano odbyła się w Sejmie konferencja prasowa pod hasłem „Egzekucje komornicze – szczęśliwe zakończenie”. Wzięli w niej udział posłowie Przemysław Wipler i Maciej Małecki oraz pani Danuta, której historię opisujemy w „ZS”, a także mecenas Bartłomiej Chmielewski, bezpłatnie zajmujący się jej sprawą.

Pani Danuta potwierdziła, że w miniony piątek otrzymała przelew od Samorządu Komorniczego, ale zdaniem posła Małeckiego to nie kończy sprawy. Pani Danuta, jak to określił prawnik, nie posiada tytułu prawnego do tych pieniędzy, bo Samorząd Komorniczy nie był stroną w sporze. Konieczne jest podpisanie odpowiednich dokumentów, aby nie musiała płacić podatku od przelanych środków lub w przyszłości ich zwracać.

Posłowie przygotowali także wstępny projekt zmian w KPC dotyczący jednoznacznej identyfikacji dłużnika.

Maciej Małecki przypomniał, że po licznych interwencjach i nagłośnieniu sprawy pani Danuty w ogólnopolskich mediach, ustawiła się kolejka chętnych, którzy chcieli zwrócić jej nieprawnie zabrane pieniądze.

- Oburzające jest to, że wśród chętnych zabrakło banków, które lekką ręką oddały oszczędności swojej klientki – dodał poseł.

Sprawa pani Danuty w ciągu dwóch tygodni po jej nagłośnieniu znalazła szczęśliwy finał. Historia to nie jest jednak odosobniona. Do Sejmu i posłów, którzy zaangażowali się w tę sprawę, napływają sygnały z całej Polski o podobnych przypadkach.

Z kolei sochaczewska prokuratura stawia zarzuty komornikowi odpowiedzialnemu za całe zamieszanie.

Więcej w najnowszej "Ziemi".

SOS

A A A
29.01.2013
godz.08:21
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt