przejdź do Sochaczew.pl
214526 odwiedzin
Tłum mieszkańców przywitał chionkę

 

Prawie stu wystawców z Mazowsza zaprezentowało w niedzielę 16 grudnia w sali balowej hotelu „Chopin”. Tego samego dnia po południu na pl. Kościuszki odbyło się spotkanie z  Mikołajem.  Rozdano kilkaset paczek ze słodyczami i upominkami.

Już od rana w sali balowej „Chopina” prezentowano najpiękniejsze ręcznie wykonane dekoracje i stroiki świąteczne, rękodzieło artystyczne, wyroby z drewna, filcu, ozdoby koronkowe a nawet produkty z najlepszych pasiek pszczelich.  Zwiedzający mogli także wesprzeć dzieci z Domu Dziecka w Giżycach, uczniów Zespołu Szkół w Erminowie, podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie, dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie oraz harcerzy.  Dodatkową atrakcją była degustacja potraw bożonarodzeniowych przygotowanych przez hotelowych kucharzy. Imprezę odwiedził proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie ks. Piotr Żądło. Złożył obecnym życzenia świąteczne oraz podzielił się opłatkiem z wystawcami i gośćmi kiermaszu. Odwiedzającym dodatkowo umilały czas kolędy w wykonaniu artystów z Teresińskiego Ośrodka Kultury.

Z kolei od godz. 15 na pl. Kościuszki odbywał się świąteczny jarmark współorganizowany przez Urząd Miasta oraz motocyklistów z Boruta MC. Prezenty, występy artystyczne, kolędowanie, wspólne dekorowanie i zapalenie świateł na miejskiej choince oraz  zbiórka upominków dla chorych dzieci to tylko część atrakcji niedzielnego popołudnia.  Najmłodszych mieszkańców szczególnie przyciągnęły konkursy z atrakcyjnymi nagrodami: „Sochaczewska choinka bożonarodzeniowa”, „Siła tradycji” (na strój o charakterze świątecznym) i „List do Świętego Mikołaja”. Dużym powodzeniem cieszył się  namiot firmy „Junior Odkrywca”, gdzie, łącząc zabawę z nauką, wykonać można było mnóstwo ciekawych doświadczeń, np. z użyciem suchego lodu. Zabawa połączona była także z akcją charytatywną prowadzoną przez jej pomysłodawców -  wolontariuszy z Gimnazjum nr 2. Zbierano zabawki i artykuły papiernicze, które trafią do najmłodszych pacjentów Oddziału Onkologii Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Imprezę zakończyła bożonarodzeniowa zumba prowadzona przez Ewę Osińską.

Agnieszka Poryszewska

 

Boruta MC serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom, którzy pomogli w organizacji imprezy i przygotowaniu paczek. Firmom: MARS POLSKA, BAKOMA, ZEBRA, PROCTER & GAMBLE, Verona Products Professional Sp. z o.o, CARREFOUR, KRZYSZTOF ZATORSKI, ARMAR - HURTOWNIA ZABAWEK, ADAM I TOMASZ JEZNACH, AMAR- JAROSŁAW KASPRZYK, JUTEX, SKLEP BEJBI, SKLEP BIURO SZKOŁA ZABAWKI KUBUŚ, SKLEP REPORTER YOUNG, BANK SPÓŁDZIELCZY W SOCHACZEWIE, PPHU "ANED" EXPORT-IMPORT, HURTOWNIA WĘDLIN SALAMI, GS- JAN PACHOWIAK, SKLEP POD LASEM - TOMASZ ĆWIEK, RESTAURACJA KAMERALNA - MACIEJ BRAŻUK ORAZ HARCERZOM ZA UDOSTĘPNIENIE KUCHNI POLOWEJ.

A A A
18.12.2012
godz.11:13
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość