przejdź do Sochaczew.pl
207410 odwiedzin
Kolędowanie w ŚDS

 

Staropolskiego zawołania „Kolędujmy wszyscy wraz” nikt w Sochaczewie nie realizuje tak dosłownie i tak pięknie jak Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Zamkowej. Co roku przed świętami odbywa się tam spotkanie różnych środowisk, a cel jest jeden – wspólne śpiewanie i czerpanie radości z nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

13 grudnia ŚDS przeżywał prawdziwe oblężenie – w bardzo pozytywnym znaczeniu tego słowa. Uczestnicy Domu i ich rodziny, władze miasta, radni, uczniowie Zespołu Szkół w Erminowie, pracownicy instytucji pomocowych, żołnierze, dzieci ze żłobka i przedszkola integracyjnego, przedstawiciele MOK, pracownicy Urzędu Miasta… Wszystkich przywitała Dyrektor ŚDS Joanna Majewska a słowo wstępne wygłosił ks. Andrzej Kita. Mówił o znaczeniu kolęd w polskiej kulturze i historii, nawiązując przy tym do przypadającej właśnie rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, kiedy to wspólne śpiewanie kolęd stanowiło jeden z najważniejszych elementów bycia razem w tym trudnym czasie. Przypomniał, że żaden inny kraj nie ma tak bogatej skarbnicy kolęd i pastorałek. Przede wszystkim zaś powiedział, co następnie zrealizowano w pełni przez najbliższe dwie godziny, że śpiewamy kolędy, aby podawać sobie ręce, żeby się do siebie uśmiechać, żeby wybaczać.

A śpiewali wszyscy – zespół Ich Trzech, składający się z burmistrza Piotra Osieckiego i jego zastępców, maluchy z Przedszkola nr 4 z oddziałami integracyjnymi, uczestnicy ŚDS, Warsztatów Terapii Zajęciowej, radni miejscy, pracownicy Urzędu Miasta i MOK, uczniowie szkoły w Erminowie, żołnierze – wszyscy zaczynali  jako zespół, ale potem dołączali się pozostali  uczestnicy imprezy. Wspólne śpiewanie było pełne radości, poczucia bliskości i bardzo piękne – w całej pełni ujawniło się mnóstwo ukrytych dotąd talentów wokalnych.

Jak zawsze w gościnnym ŚDS nie mogło zabraknąć pysznego poczęstunku i kiermaszu przepięknych 

prac uczestników. Impreza na stałe już wrosła w przedświąteczny sochaczewski klimat.(igor)

A A A
18.12.2012
godz.11:07
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość