przejdź do Sochaczew.pl
206318 odwiedzin
Nadal zbieramy pieniądze na paczki

To już ostatnie dni, kiedy można się dołączyć do naszej charytatywnej akcji „Paczka do paczki”. Mamy tak ogromne potrzeby, że liczy się każda złotówka.

W założeniach mieliśmy wykonać paczki dla 250 dzieci. Około 180 miało trafić do sześciu świetlic na terenie miasta, którym od lat patronujemy, reszta do rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Prawda jest taka, że gdybyśmy chcieli obdzielić wszystkie zgłoszone dzieci, paczek powinno być 350.

W pierwszej kolejności prezenty dostaną podopieczni świetlic, bo taka jest główna idea naszej akcji. Pozostałe dzieci znajdują się na dwóch listach – podstawowej (130 osób) i rezerwowej (40 osób). Co gorsza, wciąż pojawiają się nowe osoby, których nie mamy sumienia odprawiać z kwitkiem. Otrzymujemy zgłoszenia od osób z miasta, ale i z okolicznych gmin. Za każdym razem pytamy o sytuację materialną i rodzinną. Wysłuchujemy przy tym wiele dramatycznych historii o biedzie, braku pracy i dzieciach czekających na choćby drobny upominek.

Chyba jeszcze nigdy nie byliśmy w tak trudnej sytuacji, jak obecnie. Zwyczajnie brakuje nam pieniędzy, aby zaspokoić  potrzeby wszystkich dzieci. Co prawda pomagają nam sponsorzy i Czytelnicy, ale sytuacja mocno nas przerosła. Dlatego apelujemy do wszystkich, którzy mogliby podzielić się z innymi. Przyjmujemy pomoc finansową i rzeczową w postaci słodyczy, zabawek, gier, przyborów szkolnych. Czas nas goni, do świąt już niedaleko.

Oprócz tych dramatycznych wiadomości, są też dobre. Dokonaliśmy pierwszych zakupów. W transporcie kartonów z napojami i słodyczami, które sprowadził dla nas PSS „Społem”, nieocenioną pomoc otrzymaliśmy od uczniów „osiemdziesiątki” oraz wicedyrektora szkoły Macieja Wódki. W ciągu 40 minut uporali się z zapakowaniem, a później rozpakowaniem ciężkich pudeł i przeniesieniem ich do redakcji. To dla nas ogromna pomoc.

Z propozycją wsparcia zwróciła się do nas Ferma Drobiu z Czerwonki, oferując pomoc rzeczową.   Maskotki zbierała dla nas Szkoła Podstawowa nr 7. Wielka zbiórka zabawek, książek, gier odbyła się także w Gimnazjum i Liceum im. F. Chopina. Zaangażowała się w nią zwłaszcza pani Dorota Milczarek-Kowalewska.

Wielką radość sprawiła nam wizyta uczennic III kl. Technikum Ekonomicznego z ZSRCKU, które powiedziały nam, że zamiast wigilii klasowej, zgodnie postanowili zorganizować artykuły do paczek dla dzieci. Dziewczyny przyniosły całą reklamówkę słodyczy.

Pomoc, jak co roku, zaproponowała Szkoła Podstawowa nr 3, której uczniowie zawsze chętnie z nami współpracują. Akcję koordynuje pedagog szkolny Maria Wypijewska. Dobre wiadomości płyną także ze szkoły muzycznej, w której podczas dwóch koncertów bożonarodzeniowych będą zbierane pieniądze  do puszek.

W związku z ogromnymi potrzebami, wydłużamy czas przyjmowania darów i wpłat do 15 grudnia. Dary można dostarczać do redakcji tygodnika „Ziemia Sochaczewska”, Sochaczew, ul. Żeromskiego 12 , wpłaty przyjmujemy na konto: Tygodnik „Ziemia Sochaczewska” Bank PeKaO S.A. I /O Sochaczew nr rach. 54 1240 1822 1111 0010 0272 9863 z dopiskiem „Paczka do paczki”.

Jeszcze raz zachęcamy wszystkich, którzy mogą nas wesprzeć, aby nie zwlekali. Na naszej liście są rodziny z sześciorgiem, siedmiorgiem dzieci. Robimy wszystko, aby nie zostały bez prezentów.

Jolanta Sosnowska

A A A
10.12.2012
godz.09:32
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość