przejdź do Sochaczew.pl
207414 odwiedzin
Ekrany do wymiany

Już kilka tygodni temu informowaliśmy, że niektóre z podstaw ekranów dźwiękochłonnych stawianych wzdłuż sochaczewskiej obwodnicy pękają i będą musiały być wymienione na nowe.

Postanowiliśmy bliżej przyjże się tej sprawie, tym bardziej, że firma, która projektowała ekrany ogłosiła upadłość. Ostatecznie biuru projektowemu udało się  przygotować program naprawczy. Jego głównym założeniem była wymiana podwalin ekranów. Po wielu interwencjach u wykonawcy, ekipy montażowe pojawiły się w końcu na terenie miasta. Prace rozpoczęły od  wykonywania ekranów na wiadukcie, nad ul. 15 Sierpnia. Ekrany na tym odcinku mają być przezroczyste. Plastikowe elementy są lżejsze od cementowo-wiórowych, co sprawi, że utrzymają się bez pękania ich podstaw.

Inną sprawą, która niepokoi mieszkańców terenów sąsiadujących z obwodnicą, jest to, że ich zdaniem, ekrany ustawiono  w takich miejscach, że zastawiają one wjazdy na obwodnicę. - Istnieje duże prawdopodobieństwo, że projektanci opracowujący 10-kilometrowy projekt ekranów, robili to zza biurka, a nie w terenie -  stwierdzili.

Zarzuty te odpiera główny specjalista ds. komunikacji społecznej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad  Małgorzata Tarnowska.

- Ekrany akustyczne zostały zaprojektowane zgodnie z nałożonym przez starostę sochaczewskiego przeglądem ekologicznym, w miejscach szczególnie narażonych na hałas, związanych z funkcją mieszkalną terenów i zgodnie z rozporządzeniem w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu - powiedziała nam Małgorzata Tarnowska. - Nieprawdą jest, że postawione ekrany zasłaniają widoczność oraz  uniemożliwiają wjazd na obwodnicę. Wszystkie parametry bezpieczeństwa ruchu zostały sprawdzone przez projektanta w wykonanym projekcie budowlanym.

Jak można wywnioskować z tej odpowiedzi, głos użytkowników nie ma dla GDDKiA większego znaczenia. Ponieważ wszystko wykonano zgodnie z obowiązującymi normami, to czy jest to funkcjonale jest dla dyrekcji sprawą drugorzędną. ap, (jw)

A A A
10.12.2012
godz.12:27

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość