Sochaczewscy rugbiści zdobyli dziewięć przyłożeń. Goście z Gdyni odpowiedzieli tylko czterema. W niedzielę 7 maja Orkan wygrał z Arką 68:26. Cel na ten sezon to mecz o trzecie miejsce, którego gospodarzem może być nasze miasto.
Przed rozpoczęciem meczu wiceminister Aktywów Państwowych Maciej Małecki, wspólnie z przedstawicielem KGHM Polska Miedź, przekazał na ręce prezesa RC Orkan Roberta Małolepszego oraz pierwszego trenera drużyny seniorów Macieja Brażuka nową umowę sponsorską ze spółką Skarbu Państwa.
Gospodarze rozpoczęli starcie z ekipą z Pomorza od zmasowanego ataku. Jedno przyłożenie, drugie, trzecie, czwarte, celne kopy podwyższeń Pietera Steenkampa i po 12 minutach Orkan prowadził 28:0. Sochaczewianie nie zwalniali. Dwa kolejne przyłożenia i w 27 minucie było już 42:0. Chwilę później odpowiedziała Arka, zdobywają pierwsze punkty w tym spotkaniu.
Po przerwie goście atakowali dalej. Trzy minuty po zmianie stron zdobyli kolejne przyłożenie i zmniejszyli straty do wyniku 42:14. Orkan mógł sobie jednak pozwolić na drobne błędy w obronie, w ataku już ich nie popełniał. Mistrzowie Polski jeszcze czterokrotnie zameldowali się na polu punktowym rywali, w tym dwa przyłożenia zdobył Pieter Steenkamp. Był to kolejny dobry występ Namibijczyka, który trafił w tym meczu dziewięć z dziecięciu podwyższeń i zdobył w sumie 28 punktów. Nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu w szeregach Orkana, wskazywanego przez trenera przeciwnej drużyny, otrzymał z kolei Krystian Olejek.
Na dwie kolejki przez zakończeniem sezonu zasadniczego Ekstraligi Rugby właściwie o wszystkim już wiadomo. W finale zmierzą się drużyny Budo 2011 Aleksandrów Łódzki i Ogniwo Sopot. O brązowe medale Orkan powalczy z ekipą z Lublina. Otwartą sprawą pozostaje jednak miasto gospodarzy meczu o trzecie miejsce. Jeśli Orkan wygra dwa pozostałe spotkania z bonusem, wówczas mały finał odbędzie się w Sochaczewie. Drużyna Macieja Brażuka za dwa tygodnie wyjeżdża do Krakowa, a w niedzielę 28 maja podejmie na stadionie przy ul. Warszawskiej zespół Pogoni Siedlce.
Orkan Sochaczew - Arka Gdynia 68:26 (42:7)
Punkty Orkan: P.W. Steenkamp 28, Kacper Wróbel 10, Andre Meyer 10, Mateusz Pawłowski 5, Matias D'Avanzo 5, Emil Szydełko 5, Oktawian Polakowski 5
Skład RCO: Antoni Gołębiowski (Kamil Zieliński), Michał Gadomski (Damian Pisarek), Adam Lewandowski (Sebastian Kacprzak), Artem Zarovnyi, Krystian Olejek, Adam Szwarc (Oktawian Polakowski), Andre Meyer, Mateusz Pawłowski (Krystian Mechecki), Dawid Plichta (Damian Rogowski), Pieter Steenkamp, Jadon O'Neill (Emil Szydełko), Kacper Wróbel, Michał Kępa, Bartłomiej Sadowski (Michał Szwarc), Matias D'Avanzo
___
Sponsorzy strategiczni RC Orkan: Miasto Sochaczew i PKN ORLEN
Sponsorzy generalni: KGHM Polska Miedź, Gardenia Sport, Fundacja PGNiG S.A.
Sponsorzy główni: HBRS, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew, Fast Service, Murapol, G-Shock, Zibi-Casio, Tamex-Obiekty Sportowe, InterFresh, Poltrans Sochaczew
Sponsorzy: Carrefour, Drukarnia Chrzczany, SochBud, Cukiernia Lukrecja, Grupa Aljeka, Kawecki Transport, Żywiec Zdrój, Uniserv S.A.
Główny partner medialny RC Orkan: Radio Sochaczew i TuSochaczew.pl