przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
390958 odwiedzin
Książka jest najważniejsza

Z takim przesłaniem Biblioteka Pedagogiczna w Sochaczewie obchodzi Ogólnopolski Tydzień Bibliotek przypadający na dni 8-15 maja. 20 edycja tego święta, odbywającego się pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka”, zaowocowała rozstrzygnięciem trzech konkursów oraz spotkaniem autorskim.

Obchody zorganizowane 10 maja w sali konferencyjnej sochaczewskiego ratusza rozpoczęła prezentacja laureatów rozstrzygniętego wcześniej konkursu „Tę książkę warto przeczytać”. Dzięki temu poznaliśmy trzy tytuły, które zdaniem młodzieży zasługują na lekturę. Są to: „Momo”, „Opowiem o tobie gwiazdom” i „Czego najbardziej żałują umierający”.

Kolejne konkursy, które zgromadziły dużą grupę jego uczestników oraz własnoręcznie wykonane przez nich prace, to „Wydajemy własną książkę” oraz fotograficzny „Ta książka ma moc”. Ostatni z konkursów pt. „Oczytany nauczyciel” był skierowany do pedagogów korzystających z zasobów Biblioteki Pedagogicznej. Rekordzistka w ciągu 7,5 miesiąca skorzystała ze 112 wydawnictw.

Uroczystość zakończyło spotkanie z Anną Wolińską z Sochaczewskiego Centrum Kultury, autorką książki „Legendy o Sochaczu”, która opowiadała, jak powstaje książka i zachęcała do samodzielnego tworzenia ciekawych historii.

A A A
11.05.2023
godz.10:33
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt