przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
390960 odwiedzin
Jubileusz Uniwersytetu

Minęło 15 lat od powstania w Sochaczewie – z inicjatywy Pani Alicji Ozimek – Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku. Działalność Uniwersytetu spowodowała uaktywnienie się wielu mieszkańców naszego miasta. Ci,  którzy przeszli na emeryturę i odchowali wnuki, renciści, osoby samotne – podnieśli się z foteli i ruszyli na zajęcia.

Słowo uniwersytet  - z języka łacińskiego universitatis – znaczy wszechświat, stąd ważny krok do słowa  uniwersalny czyli wszechogarniający, mogący być stosowany do różnych celów. Celem naszego Uniwersytetu jest rozwój, doskonalenie się i nieustająca nauka w poszukiwaniu nowego słuchacza. Uniwersytet nie zatrzymuje się.

Aktywność fizyczna, wymiana doświadczeń i poglądów – sochaczewscy seniorzy realizują się, uczestnicząc w różnych zajęciach. To bardzo szeroka oferta – gimnastyka, pływanie, Nordic Walking, języki obce, zespół wokalny, zajęcia plastyczne oraz rękodzieło, brydż, Dyskusyjny Klub Książki, wreszcie wykłady z różnych dziedzin oraz wyjazdy do teatru i  wycieczki krajoznawcze.

Z okazji 15–lecia Uniwersytetu - od 20 kwietnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej można oglądać wystawę pokazującą dorobek naszych artystów (malarstwo, tkanina, rękodzieło), a bogaty zbiór fotografii prezentuje wszystkie istniejące sekcje w trakcie zajęć.

Obecnym, wieloletnim prezesem Uniwersytetu jest Jadwiga Urbaniak. Jej zapał, konsekwencja, pomysłowość i umiejętność współpracy z wspierającym nas Urzędem Miasta pozwala spokojnie myśleć o przyszłości.

Wiemy, że  Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest wiele na terenie naszego kraju, ale nasz, sochaczewski, jest zauważalny i powinniśmy być z tego dumni…

Nela Bryłowska

A A A
26.04.2023
godz.10:31
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt