przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
390957 odwiedzin
Dwie dekady pomagania

Stowarzyszenie Przyjaciół Państwowej Szkoły Muzycznej w Sochaczewie (SP PSM) działa już od dwudziestu lat. 14 kwietnia odbyła się jubileuszowa gala z tej okazji. Krótko podsumowano lata aktywności i uhonorowano tych, którzy społecznie, w poczuciu misji i z głębokiej potrzeby serca oddają szkole swój czas, umiejętności i talenty.

Jak mówili prowadzący spotkanie dyr. PSM Ludwik Skrzypek i prezes stowarzyszenia Tomasz Buczek, grupa wiernych przyjaciół wspiera szkołę w zakupie instrumentów, organizacji kursów mistrzowskich, festiwali, przeglądów, koncertów wybitnych instrumentalistów, zajęć dla najmłodszych, lekcji muzyki dla sochaczewian w każdym wieku.

Stowarzyszenie organizowało wyjazdy do Niemiec, Francji, Chorwacji, Hiszpanii czy Włoch, aktywnie współpracowało z samorządem miasta, udało mu się wiele osiągnąć, a PSM nie byłaby w tym miejscu, w jakim się znajduje, bez jego wsparcia. Początki aktywności, największe sukcesy, zagraniczne wyjazdy młodych muzyków firmowane przez SP PSM przypomniała Joanna Niewiadomska-Kocik, była wieloletnia dyrektorka PSM. Szczegółowy opis działań znalazł się w pamiątkowym albumie wydanym z okazji jubileuszu.

W imieniu burmistrza głos zabrał jego zastępca, Marek Fergiński, który podkreślał, że cała społeczność lokalna z dumą obserwuje aktywność stowarzyszenia i jest wdzięczna za wszystko, co robi dla rozwoju PSM, a przede wszystkim kształcenia młodego pokolenia muzyków. Przekazał gratulacje i zapewnienie, że samorząd miejski od chwili powołania do życia PSM należy do grona jej wiernych przyjaciół.

Pamiątkowe grawery i dyplomy przygotowano m.in. dla Stanisława Kajdasa kierującego pracami SP PSM w latach 2002-2022, Joanny Niewiadomskiej-Kocik, Bogumiły Ozimek, Doroty Zaczkowskiej, Jadwigi Dąbrowskiej, Renaty Stępień, Kazimierza Majewskiego, Juliana Zasuwy, Zdzisława Wachnika, Romana Lembke, Wiesława Kacy, Zbigniewa Nasarzewskiego, Bogumiła Czubackiego, Piotra Osieckiego, Macieja Małeckiego, Jolanty Gonty, Iwony Kupiec, Joanny Wągrockiej, Wiesławy Dziurewicz, Anny Wróblewskiej, Justyny Piątkowskiej-Duraj, Haliny Pędziejewskiej, Marty Pacholskiej, Bernarda Pacholskiego, Maryli i Jacka Pliszków.

Galę uświetnił energetyczny występ big-bandu PSM pod batutą Wojciecha Ziółkowskiego.

A A A
21.04.2023
godz.10:30
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt