przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240916 odwiedzin
Gra w seniorach - to brzmi dumnie

 

Bardzo liczny i prężnie działający sochaczewski oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, w ubiegły wtorek, uroczyście obchodził Dzień Seniora.

Członkowie związku spotkali się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Boryszewie, która to placówka już od kliku lat gości siedzibę związku. Gorącymi słowami przywitała wszystkich prezes Janina Sitkiewicz, dziękując zwłaszcza burmistrzowi miasta, który przeznaczył środki na to, aby nie była to tylko uczta dla ducha, ale i dla ciała. W uroczystości, obok burmistrza Piotra Osieckiego, wzięli również udział wiceburmistrz Marek Fergiński, radny Sylwester Kaczmarek oraz kierownik referatu kultury, sportu i organizacji pozarządowych Agata Kalińska. Przedstawiciele władz miejskich obdarowali 150 obecnych na sali członków związku figurkami aniołów, aby czuwały nad ich zdrowiem i pomyślnością, a burmistrz pogratulował im energii w organizowaniu integrujących starsze osoby wycieczek, pikników oraz innych ciekawych imprez.

 - Senior zawsze kojarzył mi się z osobą mądrą, rozsądną i doświadczoną - mówił Piotr Osiecki. -  Jako sportowiec marzyłem kiedyś, aby grać w seniorach. Z podziwem patrzyłem na swych starszych kolegów. Wy, drodzy państwo, już w tej drużynie gracie i macie przed sobą bardzo ciekawy okres życia, bo, z jednej strony, jest w was młodość i energia, z drugiej - mądrość życiowa, która cechuje seniorów. Za wszystko co zrobiliście dla Sochaczewa przez lata pracy zawodowej, serdecznie wam dziękuję.

Burmistrz wręczył również upominki, m.in. kijki do nordic walking oraz listy gratulacyjne dla członków zarządu. A prezes Janina Sitkiewicz podziękowała za dary od sochaczewskiego starosty, dodając, że kończący się rok był rokiem aktywności osób starszych i solidarności międzypokoleniowej. Wręczono także Złote Odznaki Honorowe za szczególne zasługi dla związku paniom: Wandzie Szusteckiej, Zofii Jaworskiej i Eugenii Misiak.

W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w sympatycznym programie „Dziadkowie i babcie w krzywym zwierciadle” oraz zespół Senior Band, który od trzech lat działa również przy boryszewskim MOK-u. 

Więcej w najnowszym numerze.

Małgorzata Pałuba

A A A
30.11.2012
godz.13:35
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt