przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
372483 odwiedzin
Monarchowie przybyli do stajenki

Podobnie jak w innych polskich miastach 6 stycznia, w święto Objawienia Pańskiego, ulicami Sochaczewa przeszedł Orszak Trzech Króli. Była to już ósma edycja tego wydarzenia w naszym mieście, którego głównym organizatorem jest parafia pod wezwaniem św. Wawrzyńca.

O godz. 15.00 mieszkańcy zgromadzeni przy ul. Podzamcze wyruszyli w pochód do naszego Betlejem. Wspólnie z trzema mędrcami ze Wschodu – Kacprem, Melchiorem i Baltazarem – zmierzali do żywej stajenki przy kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej, by złożyć hołd nowo narodzonemu Zbawicielowi.

Królowie złożyli dary: złoto, mirrę i kadzidło, a przedstawiciele władz i kościoła dokonali symbolicznego zawierzenia Bogu ojczyzny, miasta i kościoła. Zrobili to burmistrz Piotr Osiecki, wiceminister Aktywów Państwowych Maciej Małecki, a także ks. prałat Piotr Żądło.

Wszyscy obecni przed świątynią otrzymali uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem a później zaproszenie na koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej działającej w szkole muzycznej oraz Sochaczewskiej Orkiestry Akordeonowej.

Zdjęcia z wydarzenia na portalu Sochaczew.pl -> Orszak Trzech Króli

A A A
06.01.2023
godz.14:29
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt