przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
372474 odwiedzin
Urząd wyliczy najkorzystniejsze rozliczenie PIT

Sochaczewski Urząd Skarbowy przypomina, że zeznania podatkowe PIT za 2022 r. będziemy składać od 15 lutego do 2 maja. Osoby, których roczne rozliczenie podatkowe z ulgą dla klasy średniej okaże się korzystniejsze niż rozliczenie według Niskich Podatków, otrzymają zwrot wyliczonej różnicy. Podatnik nie musi ustalać korzystniejszego dla siebie rozliczenia – skarbówka zrobi to za niego.

Rozliczając swój PIT tak jak  dotychczas będziemy robili to indywidualnie, wspólnie z małżonkiem, albo jako osoba samotnie wychowująca dzieci. Podobnie jak w latach ubiegłych, także w 2023 r. nasze dochody rozliczy usługa Twój e-PIT. Każdy z nas będzie mógł podejrzeć zeznanie w systemie, zatwierdzić je, lub dokonać w nim zmiany. Jeśli mamy pełne zaufanie do skarbówki i nie zmienimy niczego w zaproponowanym rozliczeniu, zeznanie zostanie automatycznie zaakceptowane 2 maja. Oczywiście, jak dotychczas, deklarację będzie można także wypełnić na piśmie.

Dla niektórych rozliczenie z - uchyloną 1 lipca - ulgą dla klasy średniej może okazać się korzystniejsze, dlatego by żaden podatnik nie stracił, urząd skarbowy obliczy hipotetyczny podatek uwzględniający jednak tę ulgę. Jeśli okaże się on niższy, US powiadomi o tym podatnika.

Zwrot różnicy podatku nastąpi w terminie 45 dni dla zeznań podatkowych złożonych w formie elektronicznej (Twój e-PIT) lub w terminie 3 miesięcy dla  zeznań podatkowych złożonych w formie papierowej.

daw

A A A
02.01.2023
godz.14:25
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt