przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
372476 odwiedzin
Milion dotacji na halę „dwójki”

Tematem numer jeden dzisiejszej sesji rady miasta był budżet na 2023 rok. Zgodnie z przewidywaniami plan przyszłorocznych dochodów i wydatków naszego samorządu został przyjęty głosami radnych koalicji z PiS i Sochaczewskiego Forum Samorządowego, podobnie jak Wieloletnia Prognoza Finansowa.

Tematem numer dwa okazała się dotacja, jaką ratusz pozyskał na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Boryszewie. W trakcie obrad o prawie milionowym wsparciu dla tej inwestycji poinformował radnych burmistrz Piotr Osiecki. Jak powiedział, dotarł do naszego samorządu Mikołaj wysłany z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

- Jestem w posiadaniu pisma z Departamentu Infrastruktury Sportowej podpisanego przez zastępcę dyrektora. Załącznikiem do tego pisma jest umowa dotacyjna na dofinansowanie inwestycji pod nazwą „Budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2”. Kwota dofinansowania to 977.400 zł. Sądzę, że to jest bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, i tych wątpiących w tę dotację, i dla tych, którzy w nią wierzyli. Żeby ten Mikołaj do nas mógł dotrzeć, trzeba było napisać bardzo dobry wniosek o finansowanie i nie ukrywam, że moi współpracownicy zdali ten egzamin na szóstkę. Profesjonalizm tego wniosku, przygotowanego przez Wydział Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych na czele z panią naczelnik Małgorzatą Przybylską, zrobił swoje – powiedział burmistrz.

Już po sesji dodał, że pieniądze pochodzą z Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej „Sportowa Polska”, edycja 2022.

- Życzliwego wsparcia naszym staraniom udzielił wiceminister Jacek Ozdoba, któremu chcę za to serdecznie podziękować. I powtórzę to, co mówiłem na dzisiejszej sesji, że nasz samorząd współpracuje i będzie współpracował z władzami rządowymi, naszymi reprezentantami w parlamencie, z marszałkiem Mazowsza oraz samorządem powiatowym. Bo zgoda i współpraca to gwarancja sukcesu – dodaje Piotr Osiecki.

O kilka zdań komentarza poprosiliśmy też wiceministra resortu klimatu i środowiska, posła ziemi sochaczewskiej, Jacka Ozdobę.

- To bardzo ważny dzień dla Sochaczewa i dla mnie osobiście, bo prawie milion złotych trafia w moje rodzinne strony, na ziemię sochaczewską. Cieszę się, że młodzież zyskała nowy, piękny obiekt do uprawiania sportu, a rząd mógł wesprzeć jego budowę. Wierzę, że będą z niego korzystali nie tylko uczniowie, ale cała społeczność dzielnicy. Gratuluję władzom miasta świetnie napisanego wniosku. Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej „Sportowa Polska” jest przeznaczony właśnie dla takich inicjatyw – stwierdził minister.

A A A
18.12.2022
godz.14:22
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt