przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
372481 odwiedzin
Szopka Masajów i z nutą Meksyku

Tym razem przed uczestnikami postawiono zadanie, aby ich szopka nawiązywała do tradycji bożonarodzeniowych z czterech stron świata. Wszyscy wywiązali się z niego znakomicie, bo wśród nagrodzonych i prezentowanych teraz na wystawie prac znajdziemy m.in. szopkę arktyczną, egipską, indiańską, z nutą Meksyku, japońską, z motem Grecji, a nawet szopkę w wigwamie i motywami kultury Masajów.

10 grudnia w muzeum ziemi sochaczewskiej ogłoszono wyniki XXVIII Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową. Jak mówiła koordynatorka konkursu Adrianna Andrusiewicz-Tabara, w tegorocznej edycji oczekiwano od uczestników światowego ujęcia tematu, stworzenia szopki w ciekawych aranżacjach, która nawiązywałyby do różnych zakątków świata.

Na konkurs wpłynęło 79 prac. Wykonali je m.in. uczniowie ze szkół podstawowych nr 3 i 2 w Sochaczewie, w Nowej Suchej, Brzozowie Starym, Kampinosie, Rybnie, Paprotni, Kurdwanowie, Lasocinie, Kozłowie Szlacheckim, Kapturach, Teresinie, Wymysłowie i Młodzieszynie. Do konkursu zgłosiły prace również: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Załuskowie, DPS w Młodzieszynie, Środowiskowy Dom Samopomocy, Dzienny Dom pomocy Społecznej, rodziny z miasta i sąsiednich gmin oraz przedszkolaki z Niepublicznego „Tęczowego Przedszkola”, przedszkoli nr 6  i 4, placówka wychowawczo-opiekuńcza „Antares” w Sochaczewie. Jury ostatecznie zdecydowało, że nagrodzi i wyróżni 31 szopek.

W otwarciu wystawy wzięli udział m.in. radny sejmiku Łukasz Gołębiowski, sekretarz miasta Joanna Niewiadomska-Kocik, sekretarz gminy Nowa Sucha Anna Janiak. W mieniu burmistrza Piotra Osieckiego świąteczne życzenia złożył jego zastępca Dariusz Dobrowolski. Podziękował także muzeum i uczestnikom konkursu na pielęgnowanie pięknej polskiej tradycji szopkarskiej.

Od soboty w muzeum można oglądać wszystkie zgłoszone prace. Wystawa czynna będzie do końca stycznia przyszłego roku. Muzeum zaprasza od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-16.00.

daw

A A A
12.12.2022
godz.14:25
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt