przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
338471 odwiedzin
Głosowanie na mazowieckie projekty

Tylko od 8 do 30 czerwca można głosować na Budżet Obywatelski Mazowsza. Do wyboru jest ponad 170 projektów, także z naszej najbliższej okolicy.

Samorząd Mazowsza przeznaczył w tym roku 25 milionów złotych na realizację projektów zgłoszonych przez mieszkańców, instytucje i organizacje społeczne. Spośród blisko 400 pomysłów kwalifikację  pozytywnie przeszły 174 propozycje. Dotyczą one m.in. budowy ścieżek rowerowych, doposażenia szpitali w karetki i sprzęt medyczny, edukacji, oznakowania ważnych historycznie miejsc, integracji pokoleniowej. 

Największa część projektów ma charakter ogólnowojewódzki, osiem dotyczy podregionu żyrardowskiego, w którym znajduje się Sochaczew, ale warto się zapoznać także z pomysłami z regionu warszawskiego zachodniego oraz płockiego. Znajdziemy tam projekty dotyczące np. otuliny Puszczy Kampinoskiej czy wzbogacenia działalności pałacu w Sannikach. Jest też wniosek Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie związany z zainstalowaniem na terenie skansenu hologramów - nowoczesnego systemu prezentowania np. sprzętu muzealnego. Zachęcamy do głosowania.

Dużo więcej na temat BOM oraz sposobu głosowania on-line znajdziemy na stronie bom.mazovia.pl. (sos)

A A A
06.06.2022
godz.08:26
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt