przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
338468 odwiedzin
Kolejni wspaniali jubilaci

W sali ślubów Urzędu Miejskiego odbyła się kolejna piękna uroczystość. 4 czerwca trzy pary obchodziły jubileusz 50 lat wspólnego życia. Medale za wieloletni staż małżeński, w imieniu Prezydenta RP, wręczył im burmistrz Piotr Osiecki.

Poza parami obchodzącymi swoje święto, pojawiły się też ich rodziny. Zebranych powitał burmistrz Osiecki, który w kilku słowach podkreślił, jak dużym szacunkiem darzy ludzi, którzy potrafili przez tak długi czas dochować, trudnej czasem, przysięgi małżeńskiej. Zaznaczył też, jak czasem wiele potrzeba cierpliwości w życiu codziennym, ale najważniejsza jest wzajemna troska i bliskość, które pozwalają potem spotkać się na tak pięknej uroczystości. Szczególnie powitał też Mieczysława Wróbla, który w latach 1998-2002 parcował na rzecz sochaczewskiego samorządu jako radny miejski.

Każda z trzech par została udekorowana Medalami Prezydenta RP. Miasto z kolei ufundowało upominki i kwiaty. Burmistrz Piotr Osiecki skierował ponadto do każdej z par listy gratulacyjne. Medale otrzymali: Zofia i Bogdan Marciniak, Irena i Mieczysław Wróbel oraz Krystyna i Anatoliusz Kotlarscy.

Odznaczeni nie ukrywali wzruszenia. Po oficjalnej części spotkanie ubiegło w miłej rodzinnej atmosferze. (seb)

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie są przyznawane na wniosek osób zainteresowanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. To honorowe odznaczenie nadawane jest osobom, które przeżyły, co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Małżeństwa, które obchodzą jubileusz złotych godów mogą wystąpić z wnioskiem o nadanie „Medalu za długoletnie pożycie małżeńskie”. W przyjmowaniu wniosków od mieszkańców pośredniczy Urząd Stanu Cywilnego w Sochaczewie. Zgłoszenia należy dokonać pisemnie lub osobiście.

A A A
04.06.2022
godz.08:04
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt