przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
333426 odwiedzin
Wolontariusze do nagród

XVI Sochaczewska Edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych” będzie miała swój finał 17 maja w kramnicach miejskich. Lokalny Komitet Organizacyjny konkursu zaprasza uczestników tej edycji oraz wszystkich zainteresowanych ideą wolontariatu.

Od blisko 30 lat w Warszawie, a od 16 w naszym powiecie odbywa się konkurs dla aktywnych młodych ludzi, którzy nie szczędzą własnego czasu i pomysłów, aby wspierać osoby potrzebujące opieki, różnych form pomocy, a czasem zwykłego zainteresowania. To wolontariusze towarzyszą osobom starszym w domach pomocy, prowadzą korepetycje dla uczniów nieradzących sobie w nauce, organizują imprezy charytatywne na rzecz chorych, biorą udział w zbiórkach pieniężnych, np. WOŚP i podejmują szereg innych działań na rzecz lokalnego środowiska.

Konkurs „8 Wspaniałych” miał swój początek w stolicy, w tamtym czasie podzielonej na osiem dzielnic. Z każdej z nich wybierano najaktywniejszego młodego człowieka, który był przykładem dla innych. Po kilku latach konkurs objął cały kraj, również Sochaczew.

- Dwa ostatnie lata naznaczone pandemią i związanymi z nią obostrzeniami ostudził nieco zapał i ograniczył działalność wolontariacką. Widać to po ilości zgłoszeń - mówi Monika Kacprzak, członkini Lokalnego Komitetu Organizacyjnego. - Mam nadzieję, że teraz ta działalność rozkwitnie ze zdwojoną siłą, bo wolontariusze są nam nadal bardzo potrzebni.W tej edycji w kategorii indywidualnej ÓSEMKI wpłynęło siedem zgłoszeń, wśród młodszych, czyli ÓSEMECZEK - jedno zgłoszenie, za to w kategorii grupowej organizatorzy przyjęli pięć zgłoszeń (jedna ÓSEMKA i cztery ÓSEMECZKI).

15 marca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Sochaczewie jury powołane przez Lokalny Komitet Organizacyjny przeprowadziło rozmowy z wolontariuszami zgłoszonymi do konkursu. W pracach komisji brali udział reprezentanci gmin, miasta i starostwa. Oceniali motywy działania uczestników, konsekwencję i wytrwałość w pokonywaniu trudności, efekt społeczny podejmowanych wyzwań oraz staż w pracy społecznej.

Eliminacje ogólnopolskie odbyły się 7 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury im. Marii Gwizdak w Warszawie. Decyzją jury w eliminacjach ogólnopolskich powiat sochaczewski reprezentowała Katarzyna Majorek. Do prac w ogólnopolskiej komisji konkursowej została powołana Monika Kacprzak z Lokalnego Komitetu Organizacyjnego.

- Nasza gala lokalna dla laureatów i nagrodzonych z powiatu sochaczewskiego odbędzie się we wtorek 17 maja o godzinie 13:00 w patio kramnic miejskich. Zapraszam uczestników i wszystkich, którym leży na sercu działalność wolontariacka - dodaje Monika Kacprzak. 

Jolanta Sosnowska


Organizatorem konkursu ogólnopolskiego jest Fundacja „Świat na Tak”, sochaczewskiego - Lokalny Komitet Organizacyjny w składzie: Monika Kacprzak MP4, Joanna Adamiak SP6, Małgorzata Adamczyk SP1, Magdalena Osińska ,,80”, Małgorzata Grabarek ,,80”, Adela Więckowska ZSS w Erminowie, Monika Lankiewicz MP4.

Współorganizatorzy: Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i osiem gmin powiatu sochaczewskiego Brochów, Iłów, Miasto Sochaczew, Młodzieszyn, Nowa Sucha, Rybno, Sochaczew, Teresin.

A A A
09.05.2022
godz.08:11
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt