przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
333426 odwiedzin
Opieka na odległość z elektroniczną opaską

Centrum Usług Społecznych w Sochaczewie przyjmuje zgłoszenia do programu „Korpus Wsparcia Seniorów”. To propozycja dla osób 65+, które potrzebują stałej opieki, a bliscy nie mogą jej zapewnić. Program dotyczy zwiększenia dostępu do opieki na odległość. 

„Korpus Wsparcia Seniorów” ma zapewnić bezpieczne funkcjonowanie osób starszych w ich miejscu zamieszkania. Osoby zgłoszone do projektu otrzymają specjalne opaski, które będą połączone z operatorem. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia życia, wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwi połączenie się z gotową do interwencji centralą.

Urządzenia zostaną wyposażone w co najmniej trzy z następujących funkcji: przycisk bezpieczeństwa - sygnał SOS, detektor upadku, czujnik zdjęcia opaski, lokalizator GPS, funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami, funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja), sprawowanie całodobowej opieki na odległość nad seniorami przez centrum monitoringu. Dla osób zakwalifikowanych do programu, usługa jest bezpłatna.

To bardzo dobre rozwiązanie w przypadku pracujących członków rodziny, którzy nie mogą przebywać z osobą bliską w domu przez cały dzień, a ta wymaga stałej opieki. Albo dla samotnych, schorowanych czy niepełnosprawnych seniorów, mających problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia.

Osoby w wieku 65+ bądź ich opiekunowie, sąsiedzi, znajomi mogą się w tej sprawie kontaktować telefonicznie z pracownicami Centrum Usług Społecznych  w Sochaczewie: Marzeną Zydlewską, tel. 46 863-14-81 wew. 216, Eweliną Tymorek, 46 863 14 81 wew. 218 lub osobiście w siedzibie CUS, al.600-lecia 90 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.

Warto się pospieszyć, bo zapisy przyjmowane będą do 29 kwietnia, przy czym zgłoszenie nie jest równoznaczne z objęciem omawianym wsparciem. O przyjęciu do programu nie decyduje kolejność zgłoszeń, a stan osoby ubiegającej się o opiekę na odległość.

Jolanta Sosnowska

A A A
25.04.2022
godz.08:03
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt