przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
338476 odwiedzin
Sny w Galerii Trakt

 

Na XIV wystawie z cyklu "Malujące Ewy" prezentowanych jest ponad pięćdziesiąt obrazów. W tegorocznej edycji swoje prace pokazały sochaczewianki, a także panie z Mszczonowskiego Ośrodka Kultury. Wernisaż wystawy odbył się 10 marca w Galerii Trakt w Sochaczewskim Centrum Kultury.
 
 
Na uroczystym otwarciu wystawy pojawiły się niemal wszystkie autorki obrazów oraz sympatycy twórczości malujących pań. Licznie zgromadzonych gości powitała Marta Wasilewska – kierownik sekcji Twórczości Przestrzennej i Sztuk Pięknych SCK, dziękując wszystkim za obecność i możliwość spotkania w tak dużym gronie.
 
 
W tym roku "malującym Ewom" przyświecało hasło "Śniło mi się". Pojemny tytuł wystawy, stworzył artystkom szerokie pole interpretacji tematu. Uchwycone na płótnach marzenia senne przyciągają uwagę różnorodnością. Dominują pejzaże, wśród których można odnaleźć każdą porę roku. Okazuje się, że natura nie tylko daje ukojenie w codziennym życiu, ale jest również częstym tematem naszych snów. Pojawiło się również kilka ciekawych abstrakcji. Nie brakuje też mocniejszych akcentów, które zdają się być odzwierciedleniem obecnej rzeczywistości.
 
 
Wczorajszy wernisaż pokazał, że jesteśmy spragnieni nie tylko obcowania ze sztuką, ale również towarzyskich spotkań. Toczone były długie rozmowy przy dźwiękach muzyki w wykonaniu Marty Wasilewskiej i Jolanty Kawczyńskiej, które zapewniły gościom malownicze tło, do ciekawych dyskusji o sztuce i nie tylko.
 
 
Wystawę "Śniło mi się" można oglądać w Galerii TRAKT przez najbliższy miesiąc. Zachęcamy do wybrania się w tę ciekawą podróż po zakamarkach kobiecych snów.
Iza Strzelecka
Autorki prac:
Anna Matusiak
Elżbieta Lipska
Danuta Sawa
Barbara Jachimowicz
Jolanta Małczak
Magdalena Dobrowolska-Woś
Krystyna Penczonek
Ewa Mrówczyńska
Aneta Czarnecka
Ewelina Kowalska
Katarzyna Bechcicka
Nina Teresa Radkiewicz
Beata Skrzypczyk-Pękała
Halina Szymańska
Bożena Kalkowska
Blanka Krzemińska
Hanna Pietrzak
Barbara Derda
Karolina Derda
Jadwiga Urbaniak
Amada Gatys
Elżbieta Duńska
Monika Boruta-Sałacińska
A A A
11.03.2022
godz.15:17
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt