przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
338478 odwiedzin
Zaopiekują się dziećmi uchodźców

Sochaczewskie instytucje - Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, Sochaczewskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. przygotowały ofertę dla dzieci uchodźców z objętej wojną Ukrainy.

Nasze muzeum zaplanowało na początek zajęcia plastyczne, podczas których ma nastąpić zapoznanie się z dzieci z ich opiekunami. Następnie w planach są zajęcia muzealne z tłumaczem na ruinach zamku, czy związane z archeologią, w czym pomogą eksponaty odnalezione w trakcje niedawnych wykopalisk na podzamczu. Z wiadomych względów muzeum będzie unikać w kontaktach z dziećmi tematu swojej głównej wystawy. Wszelkie informacje na temat uczestnictwa w zajęciach udzielane są pod nr. tel. (46) 862 33 09.

Z kolei SCK przygotowuje zajęcia artystyczne, tj. taneczne, plastyczne, wokalne itp. Trwają zgłoszenia których można dokonywać pod nr. tel. 46 863 07 68. Pozwoli to najlepiej dostosować ofertę do potrzeb poszczególnych dzieci.

Swoją ofertę przygotowała też Miejska Biblioteka Publiczna. Mali uchodźcy będą mogli korzystać z dobrodziejstw czytelni dla dzieci. Przygotowane są zajęcia plastyczne, gry i zabawy, a panią bibliotekarkom zależy, by dzieci poczuły się w murach biblioteki jak najbardziej swobodnie. Przewidziano również czytanie książek, co ma pomóc w pokonywaniu bariery językowej. Wszelkie informacje o wymiarze i terminach zajęć są dostępne pod nr. tel. 46 862 46 61.

Zajęcia trwają już w PSM. Szkoła zapewnia na ten moment opiekę piętnaściorgu dzieci zakwaterowanych w hotelu Chopin.

- Zależy nam, żeby te dzieci mogły odpocząć psychicznie po wydarzeniach ostatnich dni – mówi dyrektor PSM Ludwik Skrzypek. – Wczoraj na przykład znakomicie bawiły się przy instrumentach perkusyjnych. Odbywają się zajęcia taneczne, umuzykalniające, ze śpiewu. Kiedy pogoda pozwala dzieci spędzają czas na świeżym powietrzu z instrumentami muzycznymi ustawionymi w pobliskim parku.

Spotkania w PSM odbywają się w godzinach przedpołudniowych. Wszelkich informacji udziela sekretariat szkoły pod nr. tel. 46 862 29 62.

A A A
02.03.2022
godz.20:47
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt