przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307491 odwiedzin
Z wizytą w nowych klubach

W środę 13 stycznia nowo otwarte Klub Senior+ i świetlica „Nasza Baza” odwiedzili goście z urzędu miasta. Sprawiło to wielką radość znajdującym się pod opieką CUS i Klubu Wolontariuszy dzieciom, ale również seniorzy ucieszyli się z wizyty. Szczególnie, że nie zabrakło upominków.

Wspomniane instytucje odwiedzili burmistrz Piotr Osiecki wraz ze swoim zastępcą Markiem Fergińskim. Towarzyszyła im naczelnik wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Joanna Kamińska. Po nowych obiektach gości oprowadziła dyrektor Centrum Usług Społecznych Zofia Berent.

Koordynatorem pracy świetlicy jest Ewa Leszczyńska i to w jej imieniu gości przywitał koordynator Klubu Wolontariuszy Piotr Pętlak. Przedstawił przybyłych dzieciom, co pozwoliło szybko przełamać lody. Wizyta zakończyła się zaciekłym meczem w piłkarzyki. W tym jednospotkaniowym turnieju burmistrz Osiecki musiał zadowolić się zaszczytnym drugim miejscem.

Równie   swobodnie przebiegła wizyta w Klubie Senior+. Uczestnicy wymieniali luźne uwagi na temat funkcjonowania   nowego miejsca. Burmistrzowie byli pod wrażeniem wysokich standardów Klubu.

Przypomnijmy, że świetlica „Nasza Baza” to placówka obejmująca opieką uczniów szkoły podstawowej. Koszty jej funkcjonowania pokrywa urząd miejski. Może z niej korzystać maksymalnie 30 dzieci skierowanych przez pedagogów szkolnych, pracowników socjalnych czy asystentów rodziny. Dzieci mają do dyspozycji dużą salę oraz oddzielne pomieszczenie do pracy z komputerem, czy indywidualnych spotkań z psychologiem, pedagogiem lub innym terapeutą. Mają wydzielone do wyłącznego korzystania toalety.

Z kolei Klub Senior+ jest miejscem spotkań, wykładów, rozwijania zainteresowań przez mieszkańców Sochaczewa w wieku 60+, którzy zakończyli aktywność zawodową, ale chcieliby jeszcze uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym. Nowa placówka powstała częściowo ze środków zewnętrznych oraz z pieniędzy samorządu miejskiego. Dotacja pokryła koszty poważnego remontu i adaptacji pomieszczeń oraz ich wyposażenia.

(seb)

A A A
13.01.2022
godz.13:17
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt