przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307494 odwiedzin
Baza czeka na dzieci

Po tym jak w czerwcu Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zrezygnowało z prowadzenia ognisk wychowawczych na terenie Sochaczewa, inicjatywę przejęło Centrum Usług Społecznych. W tych samych pomieszczeniach powstał ośrodek wsparcia dziennego prowadzony przez CUS.

- Jest to placówka obejmująca uczniów szkoły podstawowej. Może z niej korzystać maksymalnie 30 dzieci skierowanych przez pedagogów szkolnych, pracowników socjalnych czy asystentów rodziny. Dzieci mają do dyspozycji dużą salę oraz oddzielne pomieszczenie do pracy z komputerem, czy indywidualnych spotkań z psychologiem, pedagogiem lub innym terapeutą. Mają wydzielone do wyłącznego korzystania toalety. W razie potrzeby będą mogły wraz z opiekunem korzystać z innych pomieszczeń w ośrodku, zapewniamy im także posiłek – opowiada Zofia Berent, dyrektor CUS.

Placówka będzie działać od poniedziałku do piątku w godz. 14-18. Koszty jej funkcjonowania pokrywa urząd miejski. Dodatkową pomocą w odrabianiu lekcji i zajęciach rekreacyjnych będzie służyć młodzież skupiona w Klubie Wolontariuszy. Ośrodek wsparcia dziennego ma już nawet swoją nazwę – Nasza Baza. Wzięła się ona stąd, że kiedyś w tym miejscu, a więc przy ul. 600-lecia 90 działała baza PGKiM. Do tej pory okoliczni mieszkańcy i ich dzieci mówią: idę na bazę. Ale w nazwie kryje się także drugie dno. Jak mówi Zofia Berent, chciałaby, aby mentalnie to miejsce stało się dla dzieci prawdziwą bazą, do której będą chętnie przychodzić, znajdą w niej przyjaciół i opiekunów otwartych na dziecięce potrzeby.

Centrum z otwarciem świetlicy czeka na powrót dzieci do szkół. W tej chwili lekcje są zawieszone do 10 stycznia. Kiedy tylko minister edukacji zarządzi zajęcia stacjonarne, pracę rozpocznie także Nasza Baza.

Jolanta Sosnowska

 

A A A
27.12.2021
godz.08:29
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt