przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307502 odwiedzin
Nowe zabawki przy przedszkolu

Na plac zabaw Miejskiego Przedszkola nr 1 oraz sąsiadującego z nim żłobka trafiły nowe urządzenia w ramach pierwszego etapu doposażenia obiektu. Nowe zabawki dostosowane są do potrzeb i możliwości dzieci w wieku od 1 do 8 roku życia.

Na doposażenie placu samorząd przeznaczy 175 tys. zł. Wykonawcą przedsięwzięcia  jest warszawska firma As Bud. Nowe urządzenia są bezpieczne i trwałe o czym świadczą stosowne certyfikaty. Przy części z nich, tam gdzie wymagają tego przepisy, ułożona została miękka, syntetyczna nawierzchnia.

W ramach pierwszego etapu przedsięwzięcia na nowy plac trafiły już m.in. piramida linowa stożkowa, huśtawka wahadłowa z siedziskiem typu gniazdo, huśtawka podwójna, trampolina, walec, huśtawka wagowa dla dwóch osób, bujaki na sprężynach, karuzela, zestaw sprawnościowy. Pojawił się również zestaw zabawowy złożony ze zjeżdżalni, wież, przejścia tubowego i przejścia typu mostek oraz piaskownicy. W przyszłości pojawią się jeszcze m.in. dwa podobne zestawy. Pierwszy z nich ma zawierać zjeżdżalnię, wieżę, rurę strażacką, ściankę wspinaczkową, most i siatki do wspinaczki. Drugi będzie imitował pociąg. Maluchy wsiądą do trzech wagoników ciągniętych przez lokomotywę.

Kiedy tylko pogoda na to pozwoli, As Bud wysieje między nowymi zabawkami trawę i zadba o świeży piasek do piaskownicy. (seb)

A A A
23.12.2021
godz.11:10
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt