przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
338466 odwiedzin
Seniorzy patriotycznie

Wędrujący Senioralny Festiwal Pieśni Patriotycznej i Piosenki Żołnierskiej powstał w 2017 roku z inicjatywy kierownik Sekcji Integracji Społecznej, Estrady i Klubu Nauczyciela Sochaczewskiego Centrum Kultury Jolanty Kawczyńskiej oraz prowadzącego Mundurowy Zespół Wokalno-Instrumentalny „Patria” Arkadiusza Mamcarza.

Festiwal wędruje po okolicznych gminach szlakiem Bitwy nad Bzurą. Tegoroczna, czwarta edycja, odbyła się w Brochowie.

26 listopada w gościnnych progach Ochotniczej Straży Pożarnej w Brochowie wystąpili seniorzy z terenu powiatu sochaczewskiego. W patriotycznym repertuarze zaprezentowali się zarówno soliści, jak i grupy wokalne. Wspólne śpiewanie, rodzinna atmosfera a przede wszystkim niewymuszony patriotyzm – tak w skrócie można podsumować festiwalowe występy. Nie zabrakło również wierszy, recytowanych przez sochaczewskich poetów.  Na koniec, tradycyjnie już, wszyscy zaśpiewali „Czerwone maki na Monte Cassino”.

Organizatorami IV Wędrującego Senioralnego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Piosenki Żołnierskiej byli: Sochaczewskie Centrum Kultury, wójt gminy Brochów Piotr Szymański oraz Biblioteka Publiczna w Brochowie.

Iza Strzelecka

A A A
28.11.2021
godz.09:49
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt