przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
338465 odwiedzin
Teatralnie, artystycznie, kreatywnie i muzycznie

Przygotowana przez Urząd Miasta oferta dla najmłodszych sochaczewian stoi niezmiennie na wysokim poziomie. Za nami kolejne dwie odsłony VIII edycji Artystycznych Kramnic. 21 listopada na scenie zaprezentował się dobrze już znany naszej publiczności „Teatr pod Orzełkiem”. Z kolei 28 listopada kramnice zmieniły się w miejsce twórczej i artystycznej zabawy.

Podczas spektaklu 21 listopada aktorzy „Teatru Pod Orzełkiem” - Magdalena Linkiewicz i Mariusz Orzełek, wcielili się w nietuzinkowe postacie - Malarkę Panią Białą i Poetę Pana Czarnego i na oczach młodych widzów tworzyli książkę o czarno-białym miasteczku. Dzieciaki wzięły udział w przygodach Czarnego i Białego Kota, Białego Niedźwiedzia, Fotografa, Sroki-kłamczuchy, Białego Kruka i Rodziny Tralalińskich. Obserwowali też czarno-białe zjawiska z otaczającej nas rzeczywistości. Perypetie mieszkańców miasteczka były pretekstem do przekazania klasyki poezji dziecięcej. Niewątpliwą atrakcją spektaklu były płaskie lalki przypominające figury wycięte z kart książki.

Przedstawienie spotkało się ze znakomitym odbiorem małych krytyków. Nie zabrakło dogłębnego przejęcia, a także salw gromkiego śmiechu.

Na zakończenie aktorzy zorganizowali widzom szereg konkursów połączonych z zabawami ruchowymi. Dzieci chętnie i z przyjemnością wzięły udział w zmaganiach tanecznych i spranościowych.

Tydzień później, 28 listopada upłynął pod znakiem warsztatów i rozwijania kreatywności. Dzieci pod kierunkiem Katarzyny Orlińskiej wzięły udział w ciekawych zajęciach wypełnionych muzyką. W atmosferze świetnej zabawy poznały m.in. podstawy zapisywania dźwiękow. Z kolei Barbara Derda pokazała milusińskim, jakie cuda można stworzyć przy użyciu gipsowej płytki i gwoździa. W ramach zajęć „Coś z... kalendarza” stworzyły prosty warsztat drukarski. Z jego wykorzystaniem tworzyły ozdobne świąteczne koperty. Idealne nie tylko na list do świętego Mikołaja, ale też jako element ciekawych świątecznych stroików.

A A A
29.11.2021
godz.14:33
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt