przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
297489 odwiedzin
Mikołaj przybędzie na podzamcze

W sobotę, 4 grudnia, na podzamczu, wszystkie sochaczewskie dzieciaki mogą się spotkać ze św. Mikołajem, który przyjedzie do nas swoimi czerwonymi saniami. Do dyspozycji uczestników będzie  amfiteatr z występującymi tam artystami oraz cała ulica Podzamcze z wieloma atrakcjami. Impreza potrwa od godz. 15 do 19.

Na scenie amfiteatru zobaczymy m.in. zespoły Sochaczewskiego   Centrum Kultury, szkoły muzycznej, wystąpi teatrzyk zaproszony na tę okazję przez Miejską Bibliotekę Publiczną, będą programy przygotowane przez szkoły językowe i wiele innych atrakcji.

Natomiast głównym miejscem na ul. Podzamcze (biegnącej przy amfiteatrze) będzie zagroda św. Mikołaja z czerwonym domkiem, żywymi reniferami i oczywiście samym św. Mikołajem, który zapewne zaprosi dzieci do swych wielkich sań. Będzie możliwość wykonywania   zabawnych zdjęć w specjalnie na tę okazję sprowadzonej fotobudce. I wreszcie będzie poczta św. Mikołaja, w której maluchy zostawią listy z prośbami o prezenty. 

Poza tym ulicę Podzamcze zajmą stoiska Warsztatu Terapii Zajęciowej, muzeum ziemi sochaczewskiej, które zaprezentuje część szopek zgłoszonych na konkurs. Będą stoiska stowarzyszenia „Planszówki”, harcerzy, krwiodawców i wiele więcej. Niektóre z nich poprowadzą warsztaty zdobienia pierników, wykonywania ozdób choinkowych wypalanych w drewnie itp. Będzie można podejrzeć pracę osób zajmujących się rękodziełem lub radiowców rozgłośni Sochaczew. Posłuchać o działalności organizacji społecznych, np. Fundacji Ochrony Zabytków Mazowsza czy o akcjach podejmowanych przez zuchów i harcerzy.

Zapowiada się super zabawa dla dzieci, a i dorośli znajdą coś dla siebie. Organizatorzy, czyli Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta oraz Sochaczewskie Centrum Kultury zaproponowały czterogodzinną imprezę, aby wszyscy zdążyli zajrzeć do zagrody św. Mikołaja, zaopatrzyć się w gadżety sprzedawane tego dnia, obejrzeć krótkie występy sceniczne i… nie zmarznąć.

Należy więc liczyć na dobrą pogodę, która umożliwi korzystanie ze wszystkich atrakcji tego dnia.

Współorganizatorami soboty z Mikołajem są: MBP, MZSiPBnB, PSM, Warsztat Terapii Zajęciowej, szkoły językowe Helen Doron i British School, Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza, krwiodawcy, hufiec ZHP, Planszówki, Muzeum Kolei Wąskotorowej, Radio Sochaczew.

Jolanta Sosnowska

A A A
18.11.2021
godz.08:31
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt