przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
297483 odwiedzin
W kramnicach znów artystycznie

Za nami "Magiczna Niedziela", czyli powrót "Dziecięcej Strefy Kreatywności - Artystyczne Kramnice" do kramnic właśnie. W ramach ósmego sezonu wydarzenia odbyły się zajęcia gordonowskie, oraz, dla nieco starszych dzieci, spotkanie z dr. Acrylicsteinem.

Spotkanie rozpoczęło się od znanych już i lubianych zajęć "PARABAM" prowadzonych przez specjalistkę od metody gordonowskiej, Magdalenę Jaworską. Dzieci jak zwykle z radością zanurzyły się w świat dźwięków i melodii. Z ogromnym zapałem próbowały swoich sił w odtwarzaniu prostych taktów.

W drugiej części spotkania przybyłe dzieci i ich rodziców powitała pomysłodawczyni cyklu "Artystyczne Kramnice", naczelnik Wydziału Kulruty, Turystyki i Promocji Joanna Niewiadomska-Kocik. Przed młodymi widzami zaprezentował się aktor-żongler Kamil Dziliński ze swoim spektaklem nowocyrkowym „Dr ARCYLICSTEIN”, przedstawieniem opowiadającym o perypetiach szalonego naukowca hobbysty, który w swoich eksperymentach próbuje odkryć nowe formy żonglerki. Niestety, nie wszystkie doświadczenia idą po jego myśli. Niekonwencjonalne pomysły Acrylicsteina tworzą kabaretowy obraz zmagań z samym sobą i nieugiętymi prawami fizyki. Głównym elementem spektaklu było nieszablonowe wykorzystanie żonglerki kontaktowej, której technika polega na manipulacji kryształowymi rekwizytami w taki sposób, by wydawało się, że łamią one prawa grawitacji.

Artysta szybko zdobył znakomity kontakt z publicznością. Zdolności aktorskie pozwoliły mu wydobyć z widzów salwy serdecznego śmiechu, a jego kunszt w żonglerce wzbudzał niekłamany podziw i gromkie oklaski. Po przedstawieniu Kamil Dziliński z pasją odpowiadał na zadawane przez swoich małych fanów pytania.

Kolejne przedstawienie w ramach "Artystycznych Kramnic" dzieci będą mogły zobaczyć podczas drugiej odsłony tegorocznego sezonu w niedzielę 21 listopada. O godz. 12:15 Teatr pod Orzełkiem pokaże poetycki spektakl dla dzieci „Czarne i białe” utrzymany w stylu Kabaretu Starszych Panów. (seb)


A A A
14.11.2021
godz.11:22
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt