przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
297493 odwiedzin
Święto Niepodległości w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina

Nadchodzący długi weekend, związany z przypadającym 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości, warto spędzić w gościnnych progach Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli.

W dniach 11-14 listopada zapraszamy do obejrzenia dwóch wystaw czasowych dostępnych w żelazowowolskim kompleksie muzealnym. Warto również zaplanować spacer po parku otaczającym Dom Urodzenia Chopina oraz zwiedzenie ekspozycji stałej.

„HARMONY. Wystawa fotografii Marcina Ryczka” to ekspozycja czasowa prezentująca 26 minimalistycznych, operujących symbolami fotografii. Tytułowa Harmonia nawiązuje do formy, treści i procesu tworzenia prezentowanych fotografii.

Druga z prezentowanych wystaw czasowych – „Siudmak / Chopin / Nokturny”, to 23 rysunki autorstwa Wojciecha Siudmaka inspirowane nokturnami Fryderyka Chopina. Uzupełnieniem ekspozycji jest artystyczna forma audio-wizualna z elementami animacji.

W sobotę i niedzielę warto wziąć udział w oprowadzaniach przewodnickich. W spacerach po parku „Ścieżkami Chopina” można uczestniczyć w sobotę i niedzielę o godz. 10.00, natomiast na „Rendez-vous z Chopinem. Oprowadzanie z przewodnikiem po Muzeum” zapraszamy w sobotę i niedzielę o godz. 12.00 oraz 15.00.

W niedzielę 14 listopada najmłodszych gości muzeum w Żelazowej Woli czeka kolejne spotkanie z cyklu „Klub Przyrodnika”. Tym razem podczas plenerowych warsztatów dzieci dowiedzą się jak zwierzęta przygotowują się do zimy.

Ekspozycja stała w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina oraz obie wystawy czasowe w dniach 11-14 listopada będą dostępne dla zwiedzających w godz. 9.00-16.45. Park czynny w godz. 9.00-17.00. Rezerwacja biletów: www.bilety.nifc.pl.

 

 

A A A
10.11.2021
godz.11:02
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt