przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
233772 odwiedzin
Nowe mieszkanie na święta


Lokatorzy ostatnich mieszkań odbierają klucze do nowych lokali w budynkach przy ulicach Towarowej i Fabrycznej. Wprowadzają się tam też pierwsze rodziny. Nic nie stoi na przeszkodzie by w mieszkaniach spędziły one nadchodzące Boże Narodzenie.

- Tak jak zapowiadaliśmy, w połowie grudnia zakończył się przydział lokali. Wcześniej słychać było  głosy zwątpienia. Niektórzy uważali, że to nierealny termin. Tymczasem mieszkania przydzielone zostały zgodnie z planem – powiedział nam wiceburmistrz Stanisław Wachowski. – W tym miejscu chciałbym podziękować członkom miejskiej społecznej komisji mieszkaniowej: Teresie Kozbuch, Jadwidze Lenk-Buczek, Bożenie Rutkowskiej, Magdalenie Bartnickiej, Waldemarowi Kowalukowi oraz Marcinowi Cichockiemu. Wszystkie te osoby pracowały w ostatnich tygodniach bardzo ciężko. Właśnie dzięki zaangażowaniu członków, lokale udało się przydzielić szybko i sprawnie.

Co ciekawe, podczas przydziału mieszkań zdarzały się rezygnacje. Jedna z rodzin stwierdziła np. że w nowy lokal jest za mały na jej potrzeby. Nie zmieszczą się w nim posiadane przez nich sprzęty i meble. W związku z tym na jej miejsce wskazywano kolejnych zainteresowanych z listy. Nie było z tym większego problemu. Na mieszkania o najwyższym standardzie było wielu chętnych. Nie wchodziła więc w grę sytuacja, że któryś z lokali pozostanie pusty.

- Bardzo rzadko dochodziło do sytuacji, że ktoś wycofywał się z zamiany. W obydwu budynkach znajdują się nowocześnie wykończone mieszkania. Nic dziwnego, że były one pożądane przez lokatorów– mówi Stanisław Wachowski. – W zasadzie rodzina, która otrzymała lokal może od razu się do niego wprowadzać. Wystarczy wstawić meble, zamontować karnisze czy żyrandole. Potem pozostaje tylko cieszyć się świętami w nowym mieszkaniu.

Większość lokatorów pobrała już klucze z Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. Ci którzy tego nie zrobili, z premedytacją uzgodnili późniejszy termin. Spowodowane było to np. na obowiązkami zawodowymi.  

Mieszkania trafiły do najlepszych i najbardziej sumiennych lokatorów miejskiego zasobu. Władze miasta zamierzają dalej iść tym tropem.

- Ważne jest, by mieszkania otrzymywały odpowiedzialne osoby. Dlatego rozważamy zwiększenie udziału siły społecznej w komisji mieszkaniowej. Może powinien zasiadać w niej na przykład przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji? W ten sposób łatwiej byłoby nam weryfikować lokatorów. Nie możemy dopuścić, by najlepsze mieszkania trafiały np. do osób nadużywających alkohol,  w stosunku do których zdarzają się interwencje policji – podkreśla Stanisław Wachowski.

Agnieszka Poryszewska

A A A
21.12.2011
godz.10:24
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt