przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
281593 odwiedzin
Zamów sobie policjanta

 

Po kilku latach  wraca do Sochaczewa program zainicjowany przez powiatową komendę policji i naszą redakcję. Wtedy przyniósł świetne efekty. Mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie.

Zasady programu są proste. Czytelnicy wskazują miejsca, które ich zdaniem nie są dostatecznie bezpieczne. My je opisujemy, przekazujemy sygnał policji, a później informujemy o podjętych przez funkcjonariuszy działaniach.

- Zadaniem każdego policjanta jest zdecydowane reagowanie w przypadku, gdy ktoś popełnia przestępstwo lub wykroczenie. Naszym celem jest zapewnienie mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, na osiedlu czy w miejscach wypoczynku. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców naszego powiatu, by wskazywali te rejony, w których bezpieczeństwo może być zagrożone – zachęca szef prewencji sochaczewskiej komendy i jeden z pomysłodawców akcji Grzegorz Radzikowski.

- Prosimy o informację, w jakich miejscach nie czujecie się bezpieczni, w jakich godzinach chcielibyście widzieć patrol policji, wraz z krótkim opisem niepokojącego zjawiska. Każda informacja, która dotrze do nas za pośrednictwem poczty e-mail,  „Ziemi Sochaczewskiej” lub zostanie dostarczona osobiście, będzie sprawdzona. W miarę naszych możliwości, w wytypowanych przez państwa miejscach, będzie pojawiać się więcej patroli – dodaje oficer prasowy, Agnieszka Skórzyńska.

Pracownicy komendy przygotowali nawet ankietę, którą już wkrótce będzie można otrzymać w naszej redakcji. Po wypełnieniu należy ją  zostawić w „Ziemi”, złożyć  w Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie u służby dyżurnej, lub przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres:  g.radzikowski@mazowiecka.policja.gov.pl lub prasowy.kppsochaczew@mazowiecka.policja.gov.pl.

Warto przypomnieć, że akcja „Zamów sobie policjanta” sprzed kilku lat cieszyła się ogromnym zainteresowaniem naszych Czytelników. Przyniosła też duże efekty, o czym informowali nas sami mieszkańcy. Zgłoszenia dotyczyły różnych spraw: niebezpiecznych przejść przez jezdnię, miejsc, w których zbierali się chuligani, braku oświetlenia na fragmentach ulic i związanym z tym  zagrożeniem.

Co prawda od tego czasu bezpieczeństwo na terenie powiatu znacznie się poprawiło, ale na pewno nadal są miejsca czy zjawiska, które nie budzą naszego zaufania. Zgłaszajmy je w redakcji lub na policji. To świetna okazja, aby jeszcze bardziej poprawić nasze bezpieczeństwo.

Jolanta Sosnowska

A A A
15.10.2012
godz.13:08
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt