przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
233772 odwiedzin
OBI do wiosny

 

Już od dłuższego czasu informujemy Państwa cyklicznie o próbach stworzenia na obrzeżach Sochaczewa, przy wyjeździe na Warszawę, dużego centrum handlowego. W połączeniu z pobliskim marketem Carrefour i innymi planowanymi w tym rejonie handlowymi obiektami, spowodowałoby ono powstanie silnej przeciwwagi dla istniejących już w mieście handlowo- usługowych skupisk. Mamy przecież na Boryszewie obok siebie Biedronkę i Patio Color, w centrum – targowicę, Luxa i Biedronkę oraz przy osiedlu Victoria Kaufland i Biedronkę. Jednak to, co szykuje się obok Urzędu Gminy Sochaczew, może przerosnąć pozostałe.

McKinlay Development, który realizuje tę inwestycje, planuje, by na działce  5,5 hektarowej powstały obiekty o powierzchni całkowitej ponad 20 tys. m kw. Zamierzenia te będą jednak realizowane etapami, a pierwszym z nich jest rozpoczęta już budowa supermarketu budowlano – ogrodniczego OBI o powierzchni około 10 tys. m kw. Otwarcie tego obiektu planowane jest na pierwszą połowę roku 2012, zakończenie zaś całości to początek roku 2013. Następne etapy to budowa marketu spożywczego TESCO o powierzchni około 4 tys. m kw. oraz kilkunastu mniejszych punktów handlowo – usługowych połączonych w jedną całość otaczającą wygodny parking dla 660 samochodów. Ponadto firma deklaruje przebudowę 1 kilometra drogi krajowej nr 2 wraz z przebudową skrzyżowania wlotowego na obwodnicę Sochaczewa. Powstanie tam nowoczesne dwupasmowe rondo.

Wszystko to już się dzieje, hale rosną, a w ostatni czwartek nastąpiło podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego marketu OBI oraz poświęcenie inwestycji przez księdza proboszcza Piotra Żądło. Podczas tej uroczystości usłyszeliśmy między innymi, że w markecie tym zatrudnienie znajdzie ponad 90 osób. Firma zaoferuje im dobre warunki pracy oraz atrakcyjny pakiet socjalny, ponadto dodatkowe ubezpieczenia i prywatną opiekę medyczną. Łącznie tych miejsc pracy będzie znacznie wiecej doliczając TESCO i kilkanaście mniejszych obiektów.

Jak powiedział wójt Mirosław Orliński, na którego terenie powstaje handlowy kompleks, jest on niezwykle zadowolony, że wokół siedziby gminy rozrasta się handlowe miasteczko. Przyciągnie ono tu mieszkańców oraz a także  inwestorów, a petenci urzędu będą mogli przy okazji załatwić inne sprawy i zrobić zakupy. „Sochaczew rozszerza się obecnie nie tylko w osi Bzury i to jest dla nas dobre”.

Akt erekcyjny został wmurowany, a treść zamkniętego w metalowej tubie dokumentu kończyła się słowami: „Czyni się to dla przyszłych pokoleń, dobra lokalnej społeczności oraz na pamiątkę powstania 42 marketu OBI  w Polsce. Wójtówka 15 grudnia 2011 roku”.

Sławomir Burzyński   

A A A
21.12.2011
godz.10:12
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt