przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
281593 odwiedzin
XXIX festiwal on-line

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. F. Chopina wraz z miastem Sochaczew organizują kolejną, XXIX edycję Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu. Tegoroczna potrwa od 21 października do 5 listopada.

Podobnie jak w zeszłym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, festiwal przybierze formułę on-line. Oznacza to, że międzynarodowe jury, w skład którego wchodzą: przewodniczący Jan Kadłubiski oraz członkowie Dorian Leljak, Joanna Ławrynowicz-Just, Murray McLachlan i Irene Veneziano, oceni uczestników na podstawie nagrań wykonań, które ci prześlą drogą elektroniczną. Ogłoszenie listy laureatów zaplanowano na 5 listopada.

- Formuła on-line umiędzynarodawia nasz festiwal, bo dzięki niej, w tym wydarzeniu z łatwością może wziąć każdy uzdolniony pianista, nawet jeśli mieszka na drugim krańcu globu. W ubiegłym roku prezentacje nagrań przesłało aż 65 młodych pianistów. Co trzecie zgłoszenie nadeszło z zagranicznych szkół z Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch i Stanów Zjednoczonych – mówi dyrektor PSM I i II st. w Sochaczewie Ludwik Skrzypek.

Tegoroczny koncert finałowy także przybierze formę on-line. Nagrania laureatów zobaczyć będzie można na kanale YouTube oraz profilu Facebook sochaczewskiej PSM. Jury oceniając grę uczestników festiwalu pod względem wartości artystycznej, bez stosowania skali porównawczej, dokona wyboru kilkudziesięciu laureatów do udziału w Koncercie Laureatów.

– Wszyscy laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, które po zakończeniu festiwalu zostaną przesłane pocztą – dodaje Ludwik Skrzypek.Szczegółowe informacje o festiwalu dostępne są na stronie psmsochaczew.pl w zakładce „aktualności”. (seb)

A A A
14.09.2021
godz.08:11
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt