przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
281593 odwiedzin
Część dachu do wymiany

Dach nad głównym budynkiem Miejskiego Przedszkola nr 4 wymaga naprawy. Ekspertyza wykazała, że zarówno drewniana więźba, jak sam dach, są w złym stanie. Ratusz szuka firmy, która opracuje dokumentację techniczną jego wymiany.

Budynek przedszkola składa się z czterech, połączonych ze sobą części, z których każda posiada odrębny dach. Projekt przebudowy ma dotyczyć środkowej części, w której znajduje się główne wejście do placówki. Czas i natura robią swoje, drewno nie jest wieczne, więc dach uległ ugięciu. Trzeba rozebrać więźbę dachową, zdjąć pokrycie i rynny, naprawić kominy i wyprowadzenie wentylacji, docieplić strop, przebudować wejście na dach, na koniec zamontować instalację odgromową.

Pierwszym krokiem jest opracowanie projektu technicznego. W ostatnich dniach ratusz unieważnił przetarg w tej sprawie, gdyż na opracowanie dokumentacji odłożono 20 tys., a dwie firmy zainteresowane kontaktem zażądały niemal dwa razy wyższego wynagrodzenia, tj. 36 i 37 tys. zł. Ratusz zapowiada, że wkrótce ogłosi ponownie postępowanie w tej sprawie licząc, że za drugim razem uda się wybrać projektanta i jeszcze w tym roku dokumentacja wraz z kosztorysami będzie gotowa.

A A A
10.09.2021
godz.14:41
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt