przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
281590 odwiedzin
Boruta w ratuszu

Do końca miesiąca w  mieszczącej się w Urzędzie Miasta galerii „Most” oglądać można prace sochaczewskiej artystki Moniki Boruty-Sałacińskiej. Składają się na nią obrazy, a przede wszystkim niepowtarzalna, „malowana filcem” biżuteria i szale.

 

Monika Boruta-Sałacińska jest absolwentką nałęczowskiego liceum plastycznego. Była wielokrotnie nagradzana w konkursie  „Sochaczewski Laur”, a także w wielu innych ogólnopolskich konkursach takich jak  „Z nutką Chopina  w tle” oraz „Cztery Pory Roku”. Jej prace wystawiane były m. in.  w galerii Abakus, Domu Technika NOT oraz Zaklętych Rewirach w Warszawie, siedzibie telewizji TVN, Galerii Forum i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, w Siedlcach czy Chodzieży. 

Jej twórczość od lat opiera się na obserwacji przyrody i ludzi. Lubi malować portrety, martwe natury i pejzaże. Charakterystyczne dla niej jest operowanie światłem, tworzenie za jego pomocą cieni i barw. Taka też jest jej biżuteria z kolekcji jesień/zima.

- Tradycyjnie inspirowałam się naturą. Mamy więc elementy nawiązujące do traw, kamieni, jesiennych jarzębin. Są także bardzo kobiece kwiaty i motyle - powiedziała nam. -  W „Moście” zobaczyć można najpopularniejsze, drobne formy, czyli bransoletki, kolczyki i korale. Są również filcowe torebki, oraz szale.

Jak się okazało, te ostatnie cieszą się w ostatnich tygodniach olbrzymim powodzeniem. Do Moniki ciągle spływają nowe zamówienia.

- Nie ukrywam, że bardzo cieszy mnie ta popularność. Wiele pań zamawia również bransoletki, zwłaszcza te z  motywem motyla - mówi Monika.

W związku z dużym zainteresowaniem, ewoluować będzie sama ekspozycja. Artystka zapewnia, że prezentowane przedmioty będą się zmieniać. Sukcesywnie dodawane będą się także nowe dzieła. W ramach wystawy Monika Boruta-Sałacińska planuje także niespodziankę dla sochaczewskich uczniów. - Na razie nie ma możliwości bym uchyliła rąbka tajemnicy - mówi kategorycznie. 

Więcej w kolejnym numerze.

Agnieszka Poryszewska

A A A
12.10.2012
godz.08:32
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt