przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
281593 odwiedzin
Wakacje z zumbą, biegami, kajakami i na rowerach

Wydział Sportu i Organizacji Pozarządowych UM oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizowały w minione wakacje wiele ciekawych wydarzeń. Z ich propozycji mogli skorzystać mieszkańcy w każdym wieku – dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy. Wśród bogatej oferty imprez do wyboru były m.in.: spływ kajakowy, marsz nordic walking, bieg uliczny czy rajd rowerowy.

W sobotę 26 czerwca blisko setka osób wzięła udział w spływie kajakowym. Przy asyście ratowników sochaczewskiego WOPR przepłynęli ok 10-kilometrowy odcinek nurtem rzeki, z Kozłowa Szlacheckiego do Stodoły nad Bzurą.

W czerwcu i lipcu odbyło się w sumie osiem pikników sportowo-rekreacyjnych na placach zabaw. Animatorzy gier i zabaw dla najmłodszych byli w soboty i niedziele w każdej części naszego miasta.

Ostatniego dnia lipca amatorzy spacerów z kijkami wybrali się z parku im. F Chopina na wspólny, około sześciokilometrowy marsz nordic walking.

W wakacje rozegrano cykl zawodów Grand Prix Sochaczewa w Siatkówkę Plażową. Odbyło się pięć turniejów eliminacyjnych, a najlepsze pary zmierzyły się 21 sierpnia w finale rozgrywanym na boisku przy plaży miejskiej.

W trzy sierpniowe czwartki wieczorami na wzgórzu zamkowym miały miejsce otwarte zajęcia zumby, prowadzone przez instruktorkę Ewę Osińską.
15 sierpnia, w Święto Wojska Polskiego, z placu Kościuszki wystartował już po raz trzeci ogólnopolski Bieg Tropem Wilczym - Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pobiegło około 100 zawodników.

W jednym w tym roku organizowanym w Sochaczewie rajdzie rowerowym pojechało blisko 400 osób. W sobotę 28 sierpnia cykliści pokonali 27-kilometrową trasę. Jej meta była zlokalizowana w Stodole nad Bzurą.

A A A
07.09.2021
godz.14:34
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt