przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
262201 odwiedzin
Pomoc dla pszczelarzy

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła pomoc dla pszczelarzy. Jeszcze do końca czerwca mogą oni składać w biurach powiatowych ARiMR wnioski o przyznanie pomocy. Tegoroczny limit wsparcia wynosi 35,5 mln zł.

O pomoc mogą ubiegać się pszczelarze zarejestrowani w ewidencji producentów i wpisani do specjalnego rejestru. Wysokość wsparcia wynosi 20 zł do każdej rodziny pszczelej, której udało się przezimować. Wniosek można złożyć osobiście, z wykorzystaniem wrzutni, za pośrednictwem platformy ePUAP lub przesłać przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej. 

Osoby zainteresowane wsparciem, które obawiają się, że nie będą potrafiły samodzielnie wypełnić wniosku, agencja zaprasza do kontaktu z biurami powiatowymi. Tam będą dostępni eksperci, którzy pomogą w technicznym wypełnieniu wniosku. Na wizytę w oddziale ARiMR należy umawiać się telefonicznie. To pozwoli uniknąć kolejek oraz zadbać o bezpieczeństwo beneficjentów i pracowników ARiMR.Jak zapewnia biuro prasowe agencji, wnioski o pomoc pszczelarze będą mogli składać co roku. 

(opr. sos)

A A A
07.06.2021
godz.10:42
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt